В сучасному світі технологій, різного роду програмне забезпечення випускається буквально кожен день. І ніякий ресурс, на якому можна купити або безкоштовно встановити додатки для смартфонів, нехай навіть найвідоміший і всіма шанований, не може перевіряти і тестувати на безпечність всі випущені програми. Отже, безпека смартфонів знаходиться в повній відповідальності користувачів. І в допомогу останніми, ми не так давно опублікували статтю про найшкідливіші додатки для смартфонів, перерахували п'ять найбільш популярних з них, а в даному матеріалі продовжимо ділитися інформацією про шкідливе мобільне ПЗ.

Шкідливі додатки для смартфонів: ТОП 7 найбільш скачуваних програм, які можуть завдати непоправної шкоди

  1. Браузери з додатковими функціями. Таке програмне забезпечення для смартфонів має два основних недоліки, а саме: величезну кількість реклами, яка з'їдає ресурси мобільного гаджета; а також доступ до більшості функцій смартфона, які здатні навіть на управління дзвінками і повідомленнями!
  2. Додатки, які збільшують пам'ять смартфона. Головне пам'ятати одну просту істину - ніякий сучасний додаток не може збільшити оперативну пам'ять мобільного пристрою, але чим тоді займаються подібні шкідливі програми для смартфонів? Правильно, вони значно уповільнюють роботу телефону і збирають інформацію про своїх користувачів.
  3. Детектори брехні для смартфонів. До відома, подібні програми не мають нічого спільного з користю, правдою і викриттям у брехні, їх основна мета - весела гра і розвага. І як будь-яка гра, даний шкідливий додаток дуже садить батарею смартфона і, крім того, намагається отримати доступ до особистої інформації власника гаджета. До речі про те, як сучасний смартфон може врятувати життя свого "господаря" можна дізнатися в статті за посиланням.
  4. Додатки для дефрагментації. Правди заради варто зазначити, що смартфон не має жорсткого диска, а значить дефрагментувати таким додаткам, як би і нічого, а все що вони можуть - це порахувати, скільки місця займає кожен додаток і файл на смартфоні. Дефрагментатори даремно витрачають ресурси смартфона, на якому вони встановлені, а також стежать за активністю власника у всесвітній павутині. Ось такі шкідливі програми для смартфонів!
  5. Музичні програвачі для мобільних телефонів. Мета створення подібних додатків - прослуховування аудіофайлів, збережених на смартфоні. І незважаючи на те, що програвачі виконують свою роботу досить непогано, вони перевантажують ресурси пристрою через велику кількості реклами. Також вони здатні сильно розряджати акумуляторну батарею будь-якого смартфона. Краще використовувати самий звичайний музичний програвач, який встановлено в мобільному телефоні за замовчуванням.
  6. WI-FI додатки. Необхідно бути досить обережним зі спеціальними мобільними додатками WI-FI. Всі обіцяні функції таких програм - лише порожні слова, насправді ж подібні програми збирають особисті дані користувачів і що далі відбувається з ними, залишається тільки здогадуватися.
  7. Спеціальні додатки, створені для економії енергії та/або швидкої зарядки телефону. Розробники ПЗ для смартфонів і мобільних телефонів, не полінувалися створити додатки, які обіцяють стежити за зарядкою гаджета, продовжити термін служби його акумулятора або прискорити процес щоденної зарядки. Однак жодна подібна програма насправді не здатна на такі дії. Але що ж роблять подібні шкідливі програми зі смартфонами? Нескінченний потік реклами навіть на заблокованому екрані - це та мінімальна шкода, яку завдають подібні додатки мобільним гаджетам.

Так, ми присвятили дві статті темі шкідливих додатків для смартфонів, щоб кожен сучасний користувач міг максимально убезпечити свій мобільний гаджет. Адже сьогодні смартфон - це не просто мобільний пристрій для зв'язку, це цілий світ, який має свої плюси і мінуси, і який, так чи інакше, необхідно захищати від зловмисників. А вибрати і купити надійний смартфон можна в нашому інтернет-магазині гаджетів GSM-ka - зручний фільтр по каталогу товарів допоможе кожному вибрати необхідний пристрій.