Google Play - відмінне місце, для всіх, хто вирішив освоїти ази програмування на андроїді. Тут можна представити на загальний огляд і тестування свій витвір - оригінальний додаток для смартфонів на андроїді. Однак далеко не всі розробники мобільного програмного забезпечення мають благі наміри по відношенню до користувачів. Так, багато додатків для смартфонів можуть стежити за своїми користувачами, ділитися отриманою особистою інформацією і всіляко негативно впливати на стан гаджета в цілому. Про те, які корисні додатки варто неодмінно встановити на кожен смартфон ми розповіли тут, а в даній статті ми поговоримо про найшкідливіші додатки для смартфонів і мобільних телефонів на андроїді - тих, які варто неодмінно видалити, якщо вони були встановлені раніше.

Шкідливі додатки для смартфонів: ТОП 5 найбільш скачуваних програм, які можуть нашкодити гаджету

  1. Погодні додатки. На початку своєї появи такі програми користувалися великим успіхом і були встановлені на багатьох сучасних гаджетах. Мабуть саме популярність спонукала зловмисників встановити троян в один з таких додатків, який збирав дані про банківські картки своїх користувачів. Добре, що сучасні смартфони, купити які можна в нашому інтернет-магазині телефонів та різних гаджетів за посиланням, мають свої погодні додатки. Такі додатки є надійними і безпечними для користувачів, а значить необхідність завантажувати сторонні подібні програми відпала сама собою.
  2. Додатки для соціальних мереж. Це категорія програмного забезпечення для смартфонів є, мабуть, найпопулярнішою. Однак такі програми дуже перевантажують гаджети - забирають багато оперативної пам'яті і швидко садять акумуляторну батарею. Рекомендується використовувати легку версію (лайт) для кожної соціальної мережі.
  3. Оптимізатори. Додатки, на зразок Clean Master повинні піклуватися про гаджети, очищаючи кеш і видаляючи зайві або шкідливі програми на смартфоні. Але не варто забувати, що у більшості сучасних мобільних телефонів така функція встановлена ​​за замовчуванням, а значить установка додаткового софту є шкідливою. Адже будь-який додаток скорочує роботу батареї, особливо додаток-оптимізатор, що за своїм характером повинен бути постійно активований. Крім того, подібні шкідливі програми для смартфонів роблять роботу останніх набагато повільнішою.
  4. Вбудовані браузери. Такі додатки входять до складу заводської прошивки смартфонів. Більшість вбудованих браузерів набагато повільніше популярних, проте відкриваються кожен раз при натисканні на посилання в телефоні. Це може сильно дратувати. Однак незручність незручністю, але найнеприємніше, що такі браузери зазвичай не захищені від перехоплення даних, а значить їх легко можна зламати і "викрасти" важливі дані власника смартфона. До слова, в нашому інтернет-магазині мобільних телефонів можна вибрати і купити надійні гаджети з якісним ПО.
  5. Невідомі антивіруси. Сам по собі антивірус - відмінний додаток для кожного смартфона, однак довіряти таким програмам можна тільки від відомих розробників. Антивіруси сумнівного походження можуть і самі містити шкідливий код, покликаний збирати важливі дані з телефону. Яскравим представником шкідливого додатка для смартфона є антивірус Loapi - ця програма здатна на різні шкідливі дії по відношенню до гаджету, тому краще триматися від нього подалі. Так, Loapi блокує дії реальних антивірусів; перегріває акумуляторну батарею смартфона, що може привести навіть до її вибуху; перехоплює повідомлення та дзвінки, може також самостійно відправляти відповіді; підписує на різні платні послуги, списуючи таким чином, грошові кошти з мобільного рахунку; постійно показує рекламу на сайти, при переході на які на смартфон завантажуються шкідливі файли та багато іншого.

У цій статті ми розглянули лише п'ять найпопулярніших шкідливих додатків для кожного смартфона. Однак список програм на цьому, на жаль, не закінчується, тому ми обов'язково продовжимо перераховувати найшкідливіші додатки для сучасних мобільних телефонів в наступних матеріалах. Крім того, рекомендуємо ознайомитися з інформацією на тему "Як захистити телефон від злому" за посиланням, щоб додатково захистити свій гаджет від зловмисників.