Нещодавно ми розповідали про те, як правильно розміщувати та оптимізувати ролики на youtube, а сьогодні поговоримо про те, як ці ролики перед публікацією зробити повноцінними відеокліпами. Це не так складно, як може здатися на перший погляд. Крім того, для цього зовсім необов'язково купувати дороге програмне забезпечення та занурюватися у навчання роботі з ним на довгий час.

OpenShot - це безкоштовний та зрозумілий відеоредактор, який кожен бажаючий може завантажити та встановити на своєму комп'ютері. На офіційному веб-сайті можна вибрати версію для власної ОС. Далі дізнаємося про основні важливі моменти, які необхідно знати для початку роботи з OpenShot.

Відеоредактор OpenShot: головне, що потрібно знати для роботи

 • Робота з відео ніяк не зачіпає оригінали файлів, отриманих за допомогою зйомки через камеру, смартфон і будь-який інший пристрій. У нашому інтернет магазині гаджетів GSM-ka можна вибрати сучасні смартфони для отримання якісних роликів.
 • Якщо виникають запитання під час роботи з відеоредактором – пам'ятайте про пункт меню “Довідка”.
 • Перед початком роботи необхідно налаштувати відображення інтерфейсу під себе – вибрати зручну мову та тему (Правка – Параметри – Мова – Оформлення за замовчуванням).
 • Робоча зона у програмі OpenShot називається лінія/шкала часу, доріжка – трек, а бігунок – головка відтворення.
 • Зелені насічки на шкалі часу – це ключові кадри, а сині маркери – кешування.
 • Якщо зробили непотрібну дію, завжди можна її повернути - для цього необхідно натиснути "редагування" і вибрати "скасування".
 • Робота відбувається у проектах. Проекту необхідно дати назву та задати йому "Профіль" (основні технічні характеристики). Пам'ятайте, що якість проекту та якість перегляду дуже впливає на продуктивність проекту. Рекомендується на початковому етапі роботи з проектом виставляти кінцеву необхідну якість, але її можна змінити і в кінці (особливо якщо виробничих потужностей комп'ютера не вистачає для роботи з високою якістю відео).
 • При запуску програми автоматично створюється порожній проект із профілем 720Х24. Ці параметри можна змінити у налаштуваннях меню (Загальні - Профіль за замовчанням). Зверніть увагу, що профіль впливає на вікно попереднього перегляду.
 • Якщо при вивченні інтерфейсу порушилася зрозуміла первісна структура, або під час роботи Ви зайшли кудись углиб – не переживайте, можна легко повернути первісний вигляд інтерфейсу (Види – Звичайний перегляд). Також можна заморозити зовнішній вигляд інтерфейсу (вид - види - заморозити вигляд).
 • Для початку роботи над новим проектом, до нього необхідно додати файли (відео, аудіо, зображення). Необхідно вибрати "Файли проекту" - "Імпортувати файли" та імпортувати туди всі необхідні файли. Щоб почати працювати з одним із файлів проекту, необхідно натиснути на ньому правою кнопкою миші та вибрати "додати на шкалу часу". Натиснувши на будь-якому файлі проекту, можна вибрати властивості та дізнатися необхідні технічні параметри цього файлу. Зверніть увагу, що всі файли проекту у програмі OpenShot – це звичайні текстові файли.
 • У перегляді відео є кнопки камери праворуч знизу, за допомогою яких можна зробити скріншот будь-якої частини відео. А перша та остання стрілка у рядку навігації – перейти на початок або кінець відео. Про те, як зробити якісні фото на смартфоні, які також можна використовувати для заставки своїх відеороликів, можна дізнатися у статті за посиланням.
 • Пункт меню “Титри” дозволяє додавати титри на відео.
 • У відеоредакторі є прямий та зворотний перехід. Щоб створити перехід, можна натягнути один фрагмент відео на інший і в тому місці, де одне відео заходитиме на інше утворюється перехід. Це буде класичний вид переходу під назвою fade (затемнення чи згасання). На нього можна натиснути правою кнопкою миші та вибрати "властивості". Далі можна вибрати Source - переходи та вибрати будь-який необхідний перехід із доступних.
 • Під час перегляду відео у вікні відтворення можна робити позначки спеціальним маркером (“додати маркер” - іконка біля ножиць) тих місць, які надалі можна буде обрізати. Зверніть увагу, що маркери прив'язуються не до ролика, а до лінійки відео. Будь-який маркер можна видалити будь-якої миті (навести на маркер, натиснути правою кнопкою миші та вибрати "видалити").
 • Великий відеоролик можна обрізати на маленькі кліпи ще на етапі додавання його в проект. Для цього необхідно вибрати "файли проекту" - клацнути на фрагмент правою кнопкою миші та розділити фрагмент (вибрати точку "Початок" та "Кінець") - задати ім'я та створити.
 • Після закінчення різки, не варто забувати натиснути ножиці знову, щоб відключити функцію різки.
 • Щоб додати титри на ролик, потрібно вибрати меню "титри" - вибрати потрібний варіант і поставити.
 • Щоб створити невеликий простий проект із кількох файлів, достатньо виділити файли проекту через кнопку ctrl у тій послідовності, в якій вони потрібні у проекті, далі натиснути правою кнопкою миші та вибрати "додати на шкалу часу". Зверніть увагу, що файли встановлюються в місце, де встановлена ​​головка відтворення.
 • Можна вибрати суцільний колір для заставки (титри - суцільний колір - вибір кольору, напису, кольору та шрифта).
 • Зверніть увагу на різні ефекти, які можна додавати до відео. Для цього необхідно "додати на шкалу часу" - наприклад, "затемнення" - "поява" (плавна поява та зникнення).
 • Після закінчення роботи можна зберегти проект (якщо потрібна подальша робота над проектом) або експортувати проект - зберегти відеоролик у необхідному форматі для завантаження на youtube, смартфон або інші свої гаджети, купити які оптом можна в нашому інтернет-магазині за посиланням.

Як додати файли до проекту OpenShot?

Нагадуємо, що в кожен проект можна додати відео, картинки, звуки. Зверніть увагу, що додаючи до проекту будь-який файл, Ви додаєте лише шлях до цього файлу, а не сам файл. Є три основні способи:

 1. Пункт меню "файл" - "імпортувати файл";
 2. Натиснути +;
 3. Вибрати файли проекту та перетягнути з провідника необхідні файли.

Так, у цій статті ми розглянули основні принципи та нюанси роботи з безкоштовним відеоредактором OpenShot, освоївши які та розпочавши свої експерименти, можна отримати різноманітні гарні відеокліпи для публікації на своїх каналах та просто для сімейного архіву. Приємної роботи та вдалого результату!