Сучасні телефони стали настільки потужними, що цілком можуть замінити геймеру його улюблений комп’ютер. Особливо якщо людина знаходиться поза домом і хоче пограти. Складність лише в тому, що керувати грою на маленькому гаджеті вкрай складно: усі маніпуляції на дисплеї здійснюються двома пальцями, тоді як хочеться задіяти буквально всю п’ятірню. У подібному випадку на допомогу прийдуть ігрові тригери для телефонів. Що це за пристрої, як вони працюють, які переваги надають та як підключаються, розповімо в статті. Також познайомимо вас із різновидами тригерів.

Що таке тригер для смартфона та чим він відрізняється від геймпада?

Тригер — це невеликий аксесуар, який кріпиться до телефону. Та частина тригера, яка розташовується на задній частині телефону або на його ребрі, являє собой кнопки для вказівних або середніх пальцях. Натискаючи на ці кнопки, користувач телефону може виконувати додаткові дії в грі.

На відміну від повноцінного геймпада або ігрового джойстика для телефону, тригери за своєю суттю є механічним пристроєм. Натискаючи на кнопку тригера, користувач активує його механізм, який водночас натискає на необхідну частину дисплея.

Перевага звичайного механічного пристрою у порівнянні з геймпад-тригером для телефону Android – це:

  • невеликі розміри, оскільки звичайний тригер здатний поміститися в кишені;
  • відсутність необхідності підключення до мережі, здійснення правильної зарядки смартфонів, тоді як геймпад може повністю розрядитися у найвідповідальніший момент.

Саме тому найпростіші пристрої для керування грою стають настільки популярними й замовляються разом зі смартфонами оптом.

Різновиди ігрових тригерів для телефону

Перша відмінність усіх тригерів — це матеріал, з якого виготовлено пристрій. Сьогодні на ринку представлені переважно пластмасові тригери, які демонструють цілком задовільну і тривалу роботу. Однак за бажанням можна придбати дорожчий варіант, виконаний із металу й гумових вставок.

Важливіше звертати увагу на те, де саме розташовані кнопки такого варіанту ігрового джойстика для телефону:

  • на задній панелі, завдяки чому натискати на них можна вказівним, середнім і навіть безіменним пальцем;
  • на бічній панелі, що дозволяє натискати кнопки лише вказівними пальцями.

Вибір конструкції тригера є повністю індивідуальним рішенням або справою звички. Головне, щоби на телефоні завжди був доступ до потрібної гри. У разі блокування ігрового сайту, детальний огляд ВПН для смартфонів можна знайти в статті за посиланням.

Ще одна відмінність пристроїв — це тип кріплення. Частина тригерів випускається з пружинним кріпленням, завдяки якому вони просто стискають корпус гаджета з двох боків. Проте також є кріплення із шурупом, який необхідно підкручувати під час кожного використання пристрою.

Переваги та недоліки механічних геймпад-тригерів для телефону Android

Базова перевага тригерів, завдяки якій вони стали настільки популярними, – це можливість маніпуляцій на ігровому полі одночасно в декількох місцях. Завдяки цьому істотно забирається навантаження з великих пальців, а гравець отримує можливість виконувати в 4 рази більше дій одночасно. Проте мають ігрові тригери для телефону і очевидні недоліки:

  • перш ніж почати успішну гру, доведеться витратити час на звикання до триггеру та його можливостей;
  • важливо враховувати, що кнопки тригера здатні натискати лише на певні частини дисплея телефону; тому необхідно правильно встановити пристрій, з огляду на особливості кожної окремої гри.

Іншими словами, процес гри на телефоні ніколи не стане настільки простим і керованим, як на комп’ютері. А тригер не може стати повноцінною заміною ігрового джойстика для телефону.

Як підключити та налаштувати тригер для смартфона?

Цей пристрій абсолютно простий у використання, не вимагає використання кабелів, підключення до мережі. Аби почати користуватися тригером, досить просто одягнути його на телефон з потрібною боку. Додатково необхідно правильно встановити положення кнопок пристрою, щоби вони натискали на потрібні кнопки в грі. Для цього доведеться трохи попрактикуватися.

Важливо також розуміти, що тригери для смартфона підійдуть далеко не для кожної гри. Якщо гра не передбачає використання конкретних кнопок, наприклад, для здійснення пострілу, пристрій може виявитися зайвим. Втім, коштують тригери дешево– приблизно 5–15 доларів. Тому навіть при не частому використанні, покупка є цілком рентабельною.