1. Покладатися на допомогу консультанта в офлайн магазині. Дуже малоймовірно, що консультант магазину техніки стане вникати в потреби користувача і пропонувати моделі смартфонів відповідно до них. Швидше за все, консультант буде пропонувати той смартфон, який йому вигідно продати в кожен конкретний момент часу.
  2. Платити за додаткові послуги в магазині. У звичайних магазинах мобільних телефонів можуть взяти додаткову плату за установку додатків, оновлення прошивки, установку гугл-аккаунта, якусь додаткову гарантію тощо. Пам'ятайте, що будь-які додаткові додатки сьогодні легко встановити через плей маркет або аппсторе, а будь-які додаткові платежі - це звичайний обман. І не забудьте передати цю інформацію знайомим бабусям і дідусям з великим запасом довіри.
  3. Порівнювати камери і динаміки смартфонів в бойових умовах. В будь-якій торговельній точці протестувати всі ці можливості все одно не представляється можливим. Навколишній шум не дозволить відстежити якість звуку, а яскраве освітлення кожного магазину забезпечить якість знімків на будь-якому бюджетному апараті. Безглуздо витрачати на це свій час. У магазині можна хіба що відчути матеріали корпусу, оцінити ергономічність та габарити пристрою.
  4. Йти в магазин і купувати найдорожчий смартфон. Далеко не завжди (м'яко кажучи) найдорожчий або найновіший пристрій здатний задовольнити повсякденні завдання користувача. Крім того, комфортному використанню може заважати банальне почуття страху вронити/ пошкодити/подряпати дорогий апарат. І вже точно не варто стрибати вище своєї голови і купувати якийсь популярний гаджет в кредит. Щоб вибрати максимально комфортний смартфон для себе, необхідно визначити основні завдання для майбутнього смартфона і технології, які допоможуть їх реалізувати. Більше корисних порад про те, як вибрати смартфон в 2020 році можна знайти в нашій статті за посиланням.
  5. Вірити "незалежним" оглядам на ютуб каналах різних торгових мереж. Пам'ятайте, що всі, хто просуває канал свого магазину зацікавлений так чи інакше в продажі саме того, про що йде мова в ролику. Дивитися такі відео огляди звичайно можна, але покладатися на таку думку краще не варто. Оптимально, вибрати незалежні канали з оглядами мобільних телефонів, яких на просторах Інтернету зараз велика кількість.
  6. Оцінювати габарити смартфона по діагоналі дисплею. Завдяки новим технологіям, які застосовують сучасні виробники, дані по діагоналі більше не говорять про реальні габарити апарату. Якщо ж необхідно представити розмір смартфона "як він є", найкраще зайти на сайт виробника обраного гаджета і подивитися значення його розмірів (довжину, висоту і вагу смартфона). Далі по зазначених розмірах можна вирізати на картоні подобу телефону і прикинути в руці, наскільки зручно буде користуватися цим смартфоном.
  7. Зациклюватися на пошуку "не китайського" смартфона. По-перше, в 2020 році практично всі гаджети так чи інакше мають відношення до Китайської Народної Республіки, по-друге, для відомих брендів не має значення якої національності робоча сила використовувалася у виробництві, так як прийом товару і контроль за якістю все одно йде від країни виробника. І нарешті, по-третє, в Китаї стали робити дійсно якісні смартфони, які сьогодні стоять в одному ряду з флагманами Apple і Самсунг. Так, в нашому інтернет-магазині сьогодні можна вибрати і купити надійні і багатофункціональні смартфони xiaomi і телефони huawei.
  8. Мислити стереотипами. В даний час не варто думати, що старі відомі виробники як були найкращими виробниками мобільної техніки, так ними і залишилися. Це вже далеко не так. Motorola, Nokia, Sony вже давно не є лідерами на ринку діджитал пристроїв. Купувати такі смартфони безумовно можна і сьогодні, але робити це треба усвідомлено, а не тому що "Nokia connecting people".
  9. Недооцінювати або переоцінювати ім'я бренду. Не радимо вважати, що купуючи будь-яку модель смартфона від відомого бренду, можна гарантовано отримати якісний гаджет. Необхідно розбиратися в технічних характеристиках і вибирати модель телефону, розуміючи чому і навіщо. Так само не рекомендуємо не звертати уваги на бренд зовсім. Багато недобросовісних компаній можуть "купувати" своїх покупців великими цифрами і високотехнологічними характеристиками, але як вони працюють в комплексі і чи працюють взагалі насправді - нікого не цікавить. Тільки надійні виробники турбуються про свою репутацію.
  10. Звертати увагу на кількість мегапікселів. Безумовно, більша кількість мегапікселів дозволяє робити більш якісні знімки і друкувати їх практично в будь-якому форматі. Але чи так це необхідно сьогодні середньостатистичному користувачеві смартфона? У реальності, більшість користувачів закачують свої фотки в соціальні мережі або обмінюються з друзями і родичами через месенджери - і на цьому робота з фотографіями закінчується. Пам'ятайте, що всі ці програми зменшують фотографії та кількість мегапікселів для них не грає взагалі ніякого значення.