Ринок сучасних мобільних телефонів стрімко розвивається, розробники постійно випускають нові моделі і серії гаджетів. В результаті, у багатьох користувачів є старі смартфони, які і викинути шкода, і особливої ​​користі вони вже не приносять. І якщо Ви належите до їх числа, то в даній статті можна знайти корисну інформацію про те, як можна використовувати старий смартфон, вдихнувши в нього нове технологічне життя.

Смартфони і мобільні телефони: ТОП 5 способів використання старих моделей

  1. Старий смартфон - камера спостереження. Для того, щоб використовувати старий смартфон в якості камери спостереження, необхідно підключити мобільний пристрій до зарядки, і підготувати спеціальне кріплення. Оптимально використовувати штатив для смартфона або селфі палицю - тоді можна буде максимально точно налаштувати кордони кадру. Однак, за відсутності спеціальних мобільних аксесуарів, можна встановити смартфон в якості камери спостереження за допомогою автомобільного тримача, дерев'яної або пластмасової підставки для телефону або звичайного канцелярського скотча. Далі потрібно встановити спеціальне програмне забезпечення - вибір корисних додатків для смартфона з цією метою просто величезний. Можна знайти досить прості рішення, де для настройки потрібно натиснути пару кнопок, а є і більш складні програми для просунутих користувачів. З популярних - додаток IP Webcam, Wardencam, а також (як це не дивно) месенджер Telegram, через який за допомогою бота Bot Father може передавати фото (на вимогу або за розкладом), аудіофайли (тривалістю 20 секунд), а також надавати необхідні дані про пристрій (рівень заряду акумуляторної батареї, місце розташування тощо) з різних місць, навіть там де якість зв'язку залишає бажати кращого.
  2. Старий смартфон - мультимедійний програвач. Для цього необхідно підключити смартфон кабелем до монітора або телевізора, запустити Netflix і можна користуватися унікальним програвачем! Крім того, можна перетворити смартфон і в "розумну колонку". Для цього знадобиться додаток Spotify Connect, що дозволяє управляти відтворенням музики з одного пристрою на іншому. Так, можна підключити будь-яку акустичну систему до старого смартфону, запустити на ньому додаток Spotify і в результаті отримати колонку, управління якою можна буде здійснювати з будь-якого пристрою - будь-то планшетні комп'ютери, стаціонарні або інші мобільні гаджети. Головне, щоб всі гаджети перебували в одній WI-Fi мережі, а в додатку Spotify була преміум підписка.
  3. Старий смартфон - домашній сервер. За допомогою спеціального додатку (наприклад, Servers Ultimate) можна запустити на звичайному андроїд смартфоні до двадцяти серверів. Таким чином, можна підняти власний VPN сервер або проксі сервер. Сфера застосування останнього - це, як мінімум, використання додатків, які з яких-небудь причин не можуть бути запущені звичайним чином. Так чи інакше, використання програми Servers Ultimate обмежується лише фантазією і знаннями в області мережевих технологій. Про те, як працює Інтернет можна дізнатися в статті за посиланням.
  4. Старий смартфон - радіоняня. Спеціальні програми для смартфона (наприклад Dormi, Baby Monitor), дозволяють в режимі реального часу бачити та/або чути, що відбувається в дитячій кімнаті, чим зайнята дитина. Це дуже корисне використання старого смартфона для дбайливих батьків, які зможуть його оцінити вже з першого дня установки. Головне, не залишити в смартфоні сім-карту, інакше раптовий дзвінок або смс-повідомлення може потривожити сплячих нащадків.
  5. Старий смартфон - автомобільний відеореєстратор. В Google Play можна знайти різноманітні корисні додатки для смартфонів, щоб останні можна було використовувати як відеореєстратор. Одним з найбільш популярних є додаток DailyRoads Voyager (є платна і безкоштовна версії програми). Програма дозволяє записувати відео з різним розширенням (аж до 4К UHD - головне, щоб таке розширення підтримувалось самим мобільним пристроєм). Також є можливість інтервальної фотозйомки, а різноманітність налаштувань дозволяє налаштувати відеозйомку за різними параметрами (наприклад, можна почати записувати відео тільки при підключенні смартфона до зарядки). Єдине, в чому буде поступатися відеореєстратор на старому смартфоні звичайному повноцінному відеореєстратору, так це кут огляду зйомки.

Так, якщо у Вас є старий смартфон, то знайти йому належне застосування Ви вже зможете, використовуючи перераховані в даній статті ідеї. А вибрати і купити новий гаджет можна в нашому інтернет-магазині мобільних телефонів GSM-ka. Ми пропонуємо своїм клієнтам актуальні новинки, популярні флагмани і надійні бюджетні смартфони від світових виробників, щоб кожен зміг знайти оптимальний для себе мобільний пристрій зв'язку.