У цій статті ми продовжуємо говорити про те, скільки потрібних і важливих предметів нам замінив сучасний смартфон. Перші п'ять гаджетів (серед яких календар, калькулятор, будильник, різноманітні словники і довідники, а також пристрій для перегляду відео-контенту) можна знайти в першій частині за посиланням. Крім зазначених предметів, варто також виділити наступні пристрої:

  1. Телефонна книга. Раніше для запису всіх необхідних номерів телефонів і адрес друзів, родичів, знайомих потрібно було завести товстий талмуд. А ось сучасна людина має всю необхідну контактну інформацію в телефонній книзі свого смартфона. Крім власного телефонного довідника, в продажу можна було знайти великий довідник телефонів свого міста. Такими телефонними довідниками користувалися тоді, коли потрібно було знайти телефон людини, якої Ви не знали особисто, але дуже хотіли з нею зв'язатися. Зараз це здається навіть смішним.
  2. Музичні програвачі, плеєри, радіоприймачі, диктофони. Всі ці пристрої раніше займали багато місця, регулярно вимагали заміну батарейок, ламалися, чинилися і знову ламалися. Так, і зараз багатьом подобається знаходити старі платівки/диски/касети і слухати на антикварних музичних програвачах музику, але це лише для екзотики. Сучасні смартфони дозволяють слухати що завгодно, коли завгодно, де завгодно і практично скільки завгодно. Однак при прослуховуванні музики в навушниках, не варто забувати про своє здоров'я. Про те, як вибрати навушники для дитини і взагалі про те, як рекомендують лікарі слухати музику в смартфонах можна дізнатися в статті за посиланням.
  3. Фотокамери та відеокамери. У минулі часи, по-перше, ці два пристрої завжди були порізно, бо фотокамери не вміли знімати відео, а відео-камери не вміли робити знімки. А по-друге, якщо Ви були завзятим фотографом, то робити якісні знімки було справжньою пригодою, мистецтвом. Була потрібна дорога камера, яку було складно дістати, плюс плівка, яку необхідно було вміти проявляти, а після десь якимось чином надрукувати. Робити знімки було складно і дорого, і доступно далеко не кожному. Сьогодні ж зняти фотознімок або відеофрагмент може будь-яка людина на свій смартфон. А якщо вона ще й володіє елементарними знаннями про те, які є ручні налаштування камери на смартфоні, то можна цілком отримати пристойні кадри не тільки для сімейного архіву, а й для сучасного фотомистецтва. Звичайно, з такою легкою доступністю робити знімки з'явилися інші питання - наприклад, де зберігати гігабайти фотографій сучасній людині, але це вже зовсім інша історія.
  4. Ліхтарик. Раніше без ліхтарика не обходилися не тільки завзяті туристи, а й звичайні перехожі, адже дуже часто не працювали ліхтарі на вулицях, та й в будь-яких темних приміщеннях без ліхтарика просто нічого не було видно. Ліхтарики купувалися маленькі і великі, на батарейках або акумуляторах, зручні і не дуже. Безумовно, для серьозних цілей ліхтарики і сьогодні є незамінними гаджетами, які, до речі, часто заряджаються за допомогою кабелю підзарядки для тих же смартфонів (!). Проте для будь-якої несподіваної ситуації, у будь-якого користувача смартфона, найпростіший ліхтарик завжди є під рукою.
  5. Друкарські інструменти. Ручки, друкарські машинки і навіть комп'ютери! Раніше для листування люди брали папір, ручку (а зовсім давно, чорнило і перо), і писали-писали листи один одному ... Романтика? Можливо, але не дуже надійна - невідомо, скільки важливих листів і телеграм так і не дійшли до свого адресата або дійшли надто пізно. Пізніше з'явилися друкарські машинки, перші персональні комп'ютери і ось сьогодні ми маємо унікальний смартфон, на якому можна написати необхідну інформацію і послати її необхідній людині практично за секунди! Менш романтично, але більш функціонально.

Цей список гаджетів, які нам замінили сучасні смартфони та мобільні телефони не обмежується зазначеними предметами. Адже ми забули згадати про пульти управління, ігрові консолі, модеми, маршрутизатори, компаси, ваги, домашні стаціонарні телефони і навіть паперові гроші! А ще відеомагнітофони, фотоальбоми, і багато інших корисних приладів і не тільки. Крім того, сучасний смартфон здатний замінити не тільки цей нескінченний список предметів, а й окремі організації і професії! Оплата комунальних послуг, банківські додатки, прогноз погоди, авіа сервіси, пошук роботи, продаж барахла, пошук друзів та купа всього іншого, тепер можна робити виключно через самий звичайний смартфон. Головне, щоб смартфон не замінив звичайного людського спілкування, яке ніколи не зможуть замінити жодні соціальні мережі та мобільні додатки. До цього і будемо прагнути, а тим часом успішно використовувати всі функції сучасного смартфона.