Коли людина потрапляє в іншу країну, виникає відразу кілька дуже важливих завдань - проживання, харчування, медичне обслуговування. І найголовнішою задачею є зв'язок. Необхідно підібрати такий тип зв'язку, щоб можна було спокійно спілкуватися як всередині нової країни, так і мати можливість зв'язатися з родичами, друзями та діловими партнерами в рідній країні. Як це зробити максимально вигідно для себе? Як заощадити або як мінімум, не розоритися? У цій статті розглянемо різні варіанти мобільного зв'язку в роумінгу, щоб кожен міг організувати найбільш оптимальний тип мобільного зв'язку будучи в подорожі. А які гаджети взяти в подорож крім мобільного телефону можна дізнатися в статті за посиланням.

Мобільний зв'язок в роумінгу: можливі варіанти та корисні поради

Мати можливість мобільного зв'язку - запорука гарного і спокійного відпочинку, а для багатьох - і зовсім є головним критерієм при виборі самого місця відпочинку. Так чи інакше, всім хто любить подорожувати за межі рідної країни буде корисно дізнатися про те, як організувати якісний і недорогий мобільний зв'язок на своєму гаджеті.

  • Вигідні умови роумінгу і переадресація виклику. Ще будучи вдома, можна поцікавитися про спеціальні роумінг тарифи всіх операторів своєї країни і вибрати найбільш оптимальний. У разі, якщо найвигідніший роумінг не збігається з Вашим звичним оператором, можна налаштувати переадресацію викликів зі свого старого номера на новий. Тарифікація за такі дзвінки зазвичай стягується за умовами тарифного плану.
  • Купівля місцевої сім-карти. Це популярний спосіб серед мандрівників і він має право на існування, особливо якщо подорож тривала в одну країну. Однак якщо подорожувати на машині через кілька країн, зупиняючись в кожній всього на пару днів - такий спосіб буде незручним і нелогічним. Крім того, не у всіх країнах можна легко купити місцеву сім-карту, іноді потрібно укладати контракт та інші нюанси. Та й розбиратися треба в мові, умовах всіх операторів, вартості дзвінків на номери своєї країни тощо. Однак якщо подорож реально тривала на територію тільки однієї країни, то логічно буде заздалегідь подивитися варіанти місцевих мобільних операторів і їхати в країну вже з чітким уявленням про те, який мобільний зв'язок придбати в аеропорту. Крім того, зверніть увагу на те, що якщо буде потрібно використовувати банківські послуги, які прив'язані до Вашого основного номеру, то можуть виникнути складнощі з перестановкою сім-карт в мобільному телефоні для отримання смс-повідомлення з кодом підтвердження.
  • Режим "польоту", месенджери і громадський Wi-Fi Інтернет. Якщо особливої ​​потреби в послугах мобільного оператора немає, можна ще в аеропорту включити режиму "польоту" на своєму смартфоні і не вимикати його під час подорожі. У такому режимі будуть доступні всі звичайні функції смартфона, які не вимагають підключення оператора або Інтернету. А для серфінгу в Інтернеті можна буде використовувати безкоштовний Wi-Fi Інтернет, який можна часто знайти в готелях, кафе, ресторанах та інших громадських місцях. Головне заздалегідь потурбуватися про те, щоб використовувати такий безкоштовний Інтернет максимально безпечно. А необхідне спілкування з друзями і родичами можна буде здійснювати через популярні месенджери під час використання безкоштовного Wi-Fi Інтернету. Більше про режим польоту в смартфоні можна дізнатися за посиланням.
  • Використання послуги роумінгу свого оператора. Це, мабуть, самий простий і доступний спосіб. Головне, заздалегідь дізнатися, які тарифи для спілкування за кордоном пропонує Ваш оператор і заздалегідь підключити дану послугу на смартфон. Також, для того, щоб мобільний Інтернет не з'їв всі грошові кошти, важливо відключити передачу даних і автоматичні оновлення в роумінгу; відключити мобільний Інтернет для тих додатків, без яких в поїздці можна обійтися; відключити голосову пошту; а також завжди, коли можливо, віддавати перевагу безкоштовному Wi-Fi Інтернету, а мобільний включати тільки для банківських операцій та інших важливих дій. Для безкоштовного Wi-Fi Інтернету краще заздалегідь вибрати і встановити VPN додаток.
  • Міжнародні сім-карти. Такі карти підійдуть тим мандрівникам, які крім популярних туристичних місць можуть вибирати найвіддаленіші, але не менш цікаві, точки планети. У багатьох таких місцях мобільних операторів може не бути в принципі, а роумінг свого оператора не працювати або працювати дуже дорого. Популярними міжнародними сім-картами є TravelSim, MTX Connect і DrimSim. Такий зв'язок є не найдешевшим і важливо використовувати всі функції смартфона тільки в разі крайньої необхідності, особливо що стосується мобільного Інтернету.

Також хочеться додати, що найкраще всі важливі номери і дані переписати додатково в блокнот, на випадок, якщо з телефоном щось станеться в поїздці. А сам телефон максимально поповнити коштами, щоб бути більш менш упевненим в поїздці і не боятися непередбачених ситуацій. У телефон також рекомендується заздалегідь записати номери телефонів екстрених служб допомоги в країні, куди Ви прямуєте відпочивати. Не зайвим буде і завантажити всі офлайн-карти на телефон, щоб в іншій країні не доводилося платити за те, за що можна було б не платити. Якщо необхідно, виберіть додатково карту пам'яті для мобільного телефону, щоб завантажити на телефон всю необхідну інформацію з важливих додатків і не оновлювати їх в подорожі.