Насамперед варто зазначити, що для роботи з гугл-таблицями користувачеві необхідно мати гугл акаунт, після чого він отримує сховище документів онлайн на 17 Гб безкоштовно. Користуватися цим сховищем можна як на стаціонарних комп'ютерах, так і на мобільних телефонах, які оптом можна купити в нашому інтернет-магазині мобільних гаджетів. Перейти в меню гугл-драйву можна декількома способами, найпростіший - це натиснути кнопку “Програми” у вигляді сітки, яка розташована біля іконки з Вашим гугл-аккаунтом у правому верхньому кутку та вибрати там меню “Таблиці”.

Які функції мають Гугл-таблиці? Розглянемо 15 найкорисніших:

 1. Щоб виділити всі комірки, можна натиснути на білий квадрат у верхньому лівому кутку таблиці. Виділивши таким чином таблицю, наступні дії будуть застосовані до всіх комірок та стовпців.
 2. Якщо необхідно застосувати дії до якихось конкретних стовпців або комірок, необхідно виділити лише їх.
 3. При розтягуванні виділених стовпців або комірок, будуть розтягуватися всі виділені стовпці або комірки.
 4. Для створення багаторівневої фільтрації, не варто мудрувати і вигадувати різні формули, достатньо перейти в розділ "Дані" та вибрати "Створити фільтр". До всіх стовпців буде застосовано фільтрацію, вибираючи певний параметр у кожному, можна буде створити багаторівневу фільтрацію даних.
 5. Пам'ятайте, що при роботі з гугл-таблицями, як і з іншими формами гугл-документів, не варто турбуватися про втрату даних - збереження відбувається автоматично на постійній основі. Більш того, у кожного документа зберігаються різні версії документа і користувач завжди має можливість повернутися до попередніх версій, переглянути внесені зміни в кожній і, при необхідності, відкотитися назад. Крім того, робота синхронізується на всіх Ваших пристроях - комп'ютерах, ноутбуках, планшетах, мобільних телефонах. Купити оптом будь-яку техніку можна на вигідних умовах за посиланням.
 6. Щоб вирівняти значення в комірках, необхідно виділити комірку і натиснути в меню “Вирівнювання” та/або “Перенесення тексту”, вибравши вид необхідного тексту. Ви можете застосувати вирівнювання та перенесення як до однієї комірки, так і до виділених комірок або по всьому документу.
 7. Щоб одночасно працювати з декількома аркушами (переміщати, змінювати колір, приховувати тощо) можна натиснути клавішу ctrl+виділити необхідні аркуші лівою кнопкою миші, а правою натиснути меню можливих дій та вибрати необхідну. Це дуже корисна функція для тих, хто звик працювати з таблицями, які містять велику кількість аркушів.
 8. Щоб об'єднати кілька комірок, достатньо виділити необхідні комірки та вибрати функцію "Об'єднати комірки" (значок знаходиться біля сітки з "Кордонами"). Щоб відмінити цей процес, варто знову натиснути на цю кнопку і поділ повернеться.
 9. У гугл таблицях можна переносити значення стовпців на значення рядків, і навпаки. В цьому допоможе функція Transpose.
 10. Ще одна корисна функція в таблицях - розтягування значень. Для цього необхідно в нижньому лівому кутку затиснути і розтягнути донизу - значення цієї комірки скопіюється вниз. Після цього виділений діапазон можна розтягнути і вправо, і вліво.
 11. Для того, щоб скопіювати одне значення комірки відразу в кілька, необхідно виділити потрібну комірку і за допомогою клавіш ctrl+enter перенести значення цієї комірки в будь-яку кількість комірок виділеної області.
 12. Для того щоб зробити перенесення рядка в одній комірці, необхідно в потрібний момент натиснути ctrl+enter. Варто зазначити, що якщо натиснути просто enter, то введення даних продовжиться в новій комірці.
 13. Якщо Вас цікавить, як задати кількість допустимих символів у кожній комірці, то далі ми розглянемо корисні функції для вирішення цього питання. Функція =len() допоможе дізнатися кількість символів у кожній комірці. Зверніть увагу, що між функцією та значенням не повинно бути пробілу. Для цього виділяємо комірку, в якій ми хочемо написати кількість символів, натискаємо і вводимо LEN, після цього необхідно вказати, де саме нам необхідно порахувати кількість символів - можна ввести текст або вибрати комірку. Щоб застосувати функцію LEN до всього стовпця, можна затиснути нижній правий кут комірки і розтягнути на всю довжину стовпця - таким чином підрахунок символів буде підведено всім коміркам цього стовпця. Лайфхак: можна застосувати цю форму і до порожніх комірок без значення, щоб далі при введенні тексту в сусідній комірці відразу було видно кількість символів, що вводяться. Ця корисна функція гугл таблиць стане в нагоді всім, хто працює з контекстною та таргетованою рекламою, в яких кількість символом має значення.
 14. Один з мінусів роботи з текстами в гугл-таблицях полягає в тому, що на відміну від текстового редактора, гугл таблиця не підкреслює орфографічні помилки та друкарські помилки автоматично. Однак для перевірки введеного тексту в гугл-таблицях є спеціальний інструмент для перевірки орфографії. Він знаходиться в панелі меню "Інструменти" - "Перевірка правопису." Інструмент шукає помилки у текстах, пропонує варіанти заміни, які можна прийняти, замінити на свій варіант або пропустити. Цей інструмент гугл-таблиць значно полегшує роботу з текстами в гугл-таблицях.
 15. Для того, щоб вставити зображення в гугл таблицю, можна зайти в меню "Вставка" - "Зображення" або "Малюнок". Вибравши необхідне зображення, його можна вставити в одну комірку (можна розтягнути це зображення до необхідного розміру шляхом зміни розміру комірки звичайним способом) або поверх комірок. Таким чином, можна вставити будь-яку свою фотографію або малюнок. Про те, як зробити якісні фотографії на смартфон можна дізнатися у нашій статті за посиланням.