Хоча смартфон – це, в першу чергу, засіб для оперативного зв'язку, для дітей вирішальне значення мають його додаткові функції. Посидіти в соціальних мережах, подивитися ролики на YouTube – найменш шкідливі дії школярів. Проте через телефон діти також отримують доступ до різної інформації, можуть здійснювати покупки, спілкуватися з сумнівними людьми, розповсюджувати особисті дані. Уникнути подібного допоможуть додатки, щоб стежити за дитиною та її діями на смартфоні. Список найкращих додатків шукайте в статті.

Вшиті можливості Android і iOS, які дозволяють контролювати дитину через телефон

Будь-який сенсорний телефон за замовчуванням оснащений декількома функціями, які дозволяють обмежувати певні дії, якщо це телефон дитини. Однак ці функції досить обмежені та трохи відрізняються в залежності від системної оболонки.

Функції Android

Ви можете вручну налаштувати на телефоні дитини:

 • обмеження на скачування певних програм з Play Market;
 • перегляд контенту за віком.

Якщо в налаштуваннях ви знайдете меню «Батьківський контроль», система автоматично запропонує завантажити додаток Фемілі Лінк для батьків. Він додатково дозволить визначати локацію дітей та:

 • встановлювати обмеження на використання гаджета – наприклад, лише 1 годину в день;
 • дистанційно блокувати телефон;
 • схвалювати програми та контент, який маленький користувач намагається завантажити;
 • встановити обмеження на пошук в інтернеті небажаного контенту.

Одна з головних переваг цього додатку для стеження за дитиною, – він є безкоштовним. Виробник регулярно додає поновлення.

Можливості від iOS

Навіть сучасні iPhone не дозволяють визначати місце розташування іншого користувача або керувати його смартфоном віддалено. Однак в налаштуваннях телефону свого чада ви можете встановити всі обмеження, які ми описали для Android, а також:

 • налаштувати обмеження на гучність музики;
 • обмежити доступ до програм, які вже встановлені на телефон (наприклад, до ігор).

При цьому на iPhone ви можете легко завантажити додаток і стежити за дітьми, скориставшись App Store. А вибрати й купити телефон для дитини можна в нашому інтернет-магазині мобільних телефонів та аксесуарів.

Найкращі програми, щоб стежити за дитиною

Аби захистити дітей від негативного впливу інтернету, деякі батьки зовсім забирають у них телефон. Однак мудріше рішення – завантажити додаток Фемілі Лінк для батьків та зробити дитячий гаджет і всі його функції безпечними. Про те, як зробити YouTube безпечним для дітей, ми писали в статті за посиланням. Проте ви також можете скористатися альтернативними застосунками.

Norton Family parental control

Платний додаток з пробним періодом тривалістю 30 днів. Після його завершення надається можливість оформити передплату на рік вартістю майже 17 доларів. Переваги Norton Family parental control – це можливість віддалено аналізувати:

 • де дитина перебувала протягом дня;
 • які програми відкривалися;
 • які сайти відвідував маленький користувач, в тому числі перегляд відео.

Якщо завантажити цей додаток та стежити за дітьми, він також буде вам надсилати сигнали, якщо дитині все ж вдасться відкрити небезпечний сайт або вона спробує зробити небезпечну операцію (переказ грошей). У такій ситуації ви зможете заблокувати дитячий гаджет. Та щоб школяр менше відволікався на заборонену інформацію в інтернеті, радимо купити йому цікаві доповнення до телефону.

Kidslox

Додаток з безкоштовним доступом, який є ідеальним відповіддю на питання, як контролювати дитину через телефон. Його фішки:

 • можливість контролювати до 10 гаджетів – підходить багатодітним мамам;
 • дозволяє миттєво блокувати використання конкретного додатка – якщо під час уроку підліток сидить в соціальній мережі;
 • можна блокувати камеру.

Щоб отримати весь набір функцій Kidslox, доведеться сплатити передплату. В місяць необхідно платити близько 6 доларів. Це фактично ціна тригера для смартфона вашого школяра. Детальніше про тригери тут.

KidControl

Зручний платний додаток, що дозволяє стежити за дитиною. Місячна підписка обійдеться приблизно в 9 доларів. За це ви отримаєте можливість:

 • визначати «зелені зони», де дитина повинна знаходитися в певний відрізок часу; якщо школяр її покине – вам надійде повідомлення;
 • дізнаватися стан батареї дитячого телефону;
 • керувати програмою з комп'ютера.

Дитині додаток корисний наявністю кнопки «SOS». Якщо завантажити додаток Фемілі Лінк для батьків, такої функції в ньому немає.