Навіщо зберігати інформацію на телефоні, ПК або флешці, якщо всі перераховані гаджети рано чи пізно можуть вийти з ладу разом з даними, які були на них записані. Справжнім порятунком на такий випадок стали сучасні хмарні сервіси, які дозволяють абсолютно безкоштовно зберігати досить велику кількість інформації. І, що найголовніше, хмарні сховища - це самий надійний і зручний спосіб зберігання.

ТОП-5 найкращих хмарних сервісів для зберігання файлів

Головна фішка хмарних сервісів полягає в тому, що створюючи акаунт на такій платформі, людина зможе отримувати доступ до власної інформації з будь-якого гаджета в будь-якій точці світу. Тобто, завантажили фотки до хмари, поїхали в гості до друга в Америку і разом подивилися їх з ПК друга. Зручно? Не тільки зручно, але ще і безпечно. Навіть якщо з комп'ютером або телефоном щось трапиться, інформація залишиться в цілісності на «хмарі». Головне, це не забути свій логін і пароль доступу до аккаунту.

На сьогодні хмарні сховища - це кілька десятків сервісів, які можна встановити на телефони, планшети і планшетні комп'ютери, ПК. ТОП-5 кращих перерахуємо далі.

№1. Google Disk

Популярний, зручний і надійний сервіс для зберігання документів. Його головні переваги перед конкурентами наступні:

 • 15 Гб безкоштовного простору для зберігання особистої інформації (додатковий простір надається за додаткову плату);
 • наявність зручних додатків для Android та iOS;
 • можливість завантажувати файли в «хмару» при наявності облікового запису Google;
 • зручна навігація по збереженим документам і папкам;
 • можливість редагування документів без скачування;
 • синхронізація з іншими сервісами Google - календарем, поштою;
 • відсутність обмежень для завантаження фото.

У зв'язку із зростанням популярності фотографій, корпорація Google створила окремий хмарний сервіс для зберігання зображень - Google Photos. Що таке хмарне сховище Google Photos знають практично всі власники сучасних телефонів Android, в яких підключена автоматична функція завантаження зображень в «хмару». При бажанні, її можна активувати самостійно, запустивши додаток Google Photos.

№2. Dropbox

Старий файлообмінник вже давно став одним з найпопулярніших хмарних сервісів. Але у нього є ряд особливостей:

 • при реєстрації безкоштовно надається тільки 2 Гб простору для зберігання документів, додатковий простір можна «заробити» завдяки підключенню друзів, установці офіційного додатку або купівлі;
 • зручний додаток можна скачати не тільки на Android та iOS, а й на десктоп;
 • наявність налаштувань, які дозволяють відправляти файли через меседжер Facebook, не відкриваючи його;
 • можливість редагування документів за допомогою Microsoft Office Online.

Що таке хмарне сховище Dropbox зобов'язаний знати кожен, хто хоче синхронізувати документи з ПК прямо в «хмару». Ця функція є головною перевагою Dropbox перед Google Disk. Якщо вдома є тільки планшет, на нього також можна встановити додаток Dropbox. Якщо такого гаджета немає, добре подумайте, чи потрібен планшет в 2018 році?

№3. MEGA

На відміну від конкурентів, MEGA пропонує користувачам відразу 50 Гб безкоштовного простору для зберігання файлів. До того ж, у даного хмарного сервісу є програми для синхронізації із телефонами та ПК. Але при всьому цьому є у сервіса і ряд недоліків:

 • використання ключа шифрування даних, при втраті якого інформація буде втрачена назавжди;
 • обмеження на швидкість передачі даних, яку можна збільшити лише при виконанні ряду умов (установка програми на телефон, тощо);
 • відсутність програм для роботи з документами всередині сервісу (щоб внести зміни в документ, його потрібно завантажити на ПК, а потім знову завантажити в «хмару»).

Але варто зазначити, що при використанні сервісу MEGA на телефоні обмеження трафіку не буде відчутним, так як навіть мобільний інтернет 2018 має далеко не таку високу швидкість, як домашній.

№4. OneDrive

Пропонуючи своїм користувачам всього 5 Гб безкоштовного простору, хмарний сервіс OneDrive відрізняється найнижчими тарифами на придбання додаткового простору - від $ 2,5 в місяць за 50 Гб. Сервіс розробив власні додатки для Android, iOS і ПК (на Windows 10 програмне забезпечення встановлено відразу).

Головна перевага OneDrive - можливість створювати тимчасові посилання для доступу до файлів, які потім видаляються. Така функція дозволяє захищати інформацію, якщо посилання на неї раптом потрапить у відкритий доступ.

№5. iCloud

Всі телефони, планшети і ПК від Apple працюють з хмарним сервісом під назвою iCloud. Його переваги:

 • автоматична синхронізація з багатьма додатками, які встановлені на телефон або ПК;
 • пакет офісних програм від Apple, за допомогою яких можна легко редагувати і змінювати документи прямо в «хмарі»;
 • спеціальний додаток для планшетів і комп'ютерів на ОС Windows.

При реєстрації кожен користувач отримує 5 Гб безкоштовного простору, який можна розширювати після внесенні оплати.