Спілкування в світі сучасних технологій не обмежується розмовами по мобільному телефону. Вибір спеціальних додатків просто величезний. Раніше ми вже порівнювали Viber і Skype, як найпопулярніші програми для відеодзвінків, а в цій статті ми розглянемо найпопулярніші месенджери, особливості та функціональні відмінності кожного. Початкова мета створення месенджерів була простою і зрозумілою - звичайний обмін повідомленнями, проте сучасні програми - мессенджери здатні дійсно на багато функцій. Боти, обмін файлами, відеозв'язок, секретні чати та багато іншого. Про все далі в статті.

ТОП 5 популярних месенджерів для смартфонів: опис та основні відмінності

Сучасний ринок додатків для смартфонів і планшетів готовий запропонувати більше 30 програм месенджерів, кожна з яких може чимось здивувати і завойувати своїх користувачів. Які основні функції є у ​​найпопулярніших месенджерів? У чому дивовижна особливість кожного з них? У цій статті ми розглянемо п'ять найпопулярніших програм для обміну повідомленнями та їх функціональні особливості.

  1. WhatsApp. Основними перевагами даної програми є його простий інтерфейс і невелика вага. За замовчуванням, програма не містить анімовані смайли, а також інші, часто не дуже потрібні функції. Саме простота цього додатка робить його настільки популярним серед користувачів смартфонів і мобільних телефонів. За допомогою даного мессенджера можна вести листування, обмінюватися електронними документами, фотографіями і аудіофайлами в розмірі не більше 100мб. Також є можливість для голосового та відеозв'язку. Що важливо, цей додаток працює досить швидко навіть на слабких смартфонах. Можна створювати групові чати з кількістю осіб не більше 256. Всі, кому простоти і доступності додатка WhatsApp недостатньо, встановлюють на свій смартфон більш просунутий месенджер - Вайбер.
  2. Viber. Ця програма займає друге місце за своєю популярністю, а за своїм функціоналом даний месенджер схожий на додаток WhatsApp, але можливостей у нього трохи більше. Так, основною відмінністю є можливість здійснювати дзвінки на будь-які мобільні та стаціонарні номери, проте для цього буде потрібно поповнити рахунок. Групові чати можуть налічувати 250 осіб. У кожному листуванні можна поставити окремий фон, тоді як на WhatsApp він буде змінюватися для всіх відразу. У вайбері також доступні громадські чати і велика різноманітність стікерів, анімацій та інших атрибутів для вираження емоцій, чого немає в додатку WhatsApp.
  3. Skype. Це мабуть найстаріший месенджер, який пропонував своїм користувачам аудіо та відеозв'язок з моменту свого виникнення, на відміну від усіх своїх конкурентів. Як і в вайбері, можна здійснювати дзвінки на будь-які номери і для цього також необхідно поповнити рахунок. На відміну від двох попередніх популярних месенджерів, цей додаток дозволяє передавати будь-які файли розміром до 300Мб. Передати свої емоції в листуванні через скайп допоможе багатий набір смайликів, анімованих картинок і емодзі. Однак якість зв'язку під час роботи через смартфон поступається двом попереднім додаткам, так як споживає більше трафіку і активніше витрачає заряд акумуляторної батареї мобільного телефону.
  4. Telegram. Це досить молодий месенджер, його розвиток почався тільки в 2013 році. Однак до теперішнього часу цей додаток встиг завоювати свою аудиторію. Російська мова в даному додатку офіційно не підтримується. Також, на відміну від конкурентних додатків, в телеграмі не можна здійснювати відео та аудіо дзвінки - користувачам доступне тільки листування повідомленнями. Зате є масові групові чати, передача будь-яких файлів великого розміру і хороша швидкість роботи. Головний акцент в даному месенджері зроблений на безпеку передачі будь-яких даних - всі повідомлення надійно шифруються, крім того є можливість листування через секретний чат.
  5. Facebook Messenger. Ця програма не вимагає аккаунта однойменної соціальної мережі, проте наявність такого є бажаною для користувачів програми. Даний месенджер пропонує для різноманітного спілкування стікери, смайли і гифки. Також є голосовий та відеозв'язок, плюс можливість відправити інформацію про своє місцезнаходження.

Як бачимо, всі популярні месенджери переслідують одну глобальну мету - допомагати людям спілкуватися. У кожному такому додатку є свої плюси і мінуси, не дивлячись на які можливості у кожного більш ніж достатні для щоденної комунікації, як з друзями і родичами, так і з діловими партнерами. Часто вибір використовуваного месенджера грунтується не стільки на об'єктивній оцінці його функціоналу, скільки на те, яким додатком користується коло знайомих кожної конкретної людини. Так чи інакше, ключовий момент - це спілкування. Головне, вибрати надійний мобільний телефон, на якому зможуть повноцінно працювати всі популярні месенджери. У нашому інтернет-магазині GSM-ka представлений величезний вибір якісної мобільної техніки для надійної комунікації.