Раніше ми вже писали про те, як правильно заряджати свій смартфон, щоб його акумуляторна батарея працювала максимально довго і надійно. А в цій статті ми розглянемо основні міфи, які дуже міцно вкоренилися як на просторах Інтернету, так і в головах звичайних користувачів. Великий вибір сучасних мобільних пристроїв з надійними батареями можна знайти в каталозі нашого магазину - у нас можна купити якісні смартфони оптом і в роздріб за приємними цінами.

Популярні міфи про акумуляторні батареї

Міф 1. Не можна залишати смартфон заряджатися на всю ніч

Прихильники міфу стверджують, що заряджений на 100% смартфон відключає зарядку і через якийсь час розряджається на 1% після чого знову починається процес зарядки акумуляторного пристрою. І такі метання між 99% і 100% на протязі всієї ночі дуже пагубно впливають на термін служби батареї. Однак сучасні смартфони cяомі, самсунг, meizu та інші якісні бренди з хорошим ПО на борту практично не розряджаються протягом ночі після повної зарядки. Таким чином, акумуляторна батарея якісних смартфонів проходить тільки один-два цикли зарядки за ніч, один з яких буде неповним. Це жодним чином не може негативно позначитися на якості батареї і якось скоротити термін її служби. А ось залишати телефон підключеним до зарядки на більш тривалий термін дійсно не варто. Якщо виникне необхідність залишити телефон на тривалий період без експлуатації, то краще його вимкнути, залишивши батарею зарядженою в межах 40-80% .Також строго не рекомендується перегрівати акумулятор смартфона, особливо залишаючи його на ніч під подушкою.

Міф 2. Вивантажуючи додатки з оперативної пам'яті можна значно збільшити життя акумуляторної батареї

Прихильники даного міфу стверджують, що додатки, які постійно висять в пам'яті пристрою безперервно знижують заряд акумулятора, споживаючи багато ресурсів пристрою. Однак це не зовсім так. Мобільні операційні системи влаштовані таким чином, щоб зайняти оперативну пам'ять по-максимуму. Це робиться для того, щоб користувач мав швидкий доступ до програм, якими найчастіше користується. Варто відзначити, що оперативна пам'ять працює досить швидко, набагато швидше постійної пам'яті пристрою, так що процесору потрібно менше часу на роботу, а значить і менше енергії при цьому споживається. Також впливає на цей момент оптимізація операційної системи для роботи з фоновими завданнями, над оновленнями яких виробники працюють ще з часів андроїда 5 версії. Що вже говорити про більш сучасну версію, як наприклад android 10. Таким чином, сучасний андроїд вміє сам боротися з небажаною фоновою активністю не перевантажуючи процесор і, як наслідок, не знижуючи заряд акумулятора. А ось при постійному вивантаженні додатків з оперативної пам'яті можна значно додати роботи операційній системі і тим самим збільшити витрату енергії. Виходить, що даний міф не тільки не працює, але і призводить до зворотного ефекту!

Міф 3. Потрібно повністю розрядити батарею перед тим, як поставити телефон на зарядку

Метою даного міфу є «теорія» про те, що акумулятор таким чином послужить довше, а його ємність буде зменшуватися не надто стрімко. Перш за все варто сказати, що в сучасних мобільних телефонах cяомі, самсунг, нокія тощо, використовуються літій-іонні або літій-полімерні акумуляторні батареї, які майже повністю позбавлені ефекту пам'яті, тому заряджати їх можна в будь-якому стані розрядки. Більш того, такі акумулятори дуже погано переносять повний розряд в нуль. При критично низькому заряді, телефон вже не зможе сам заряджати батарею. Тому рекомендується тримати батарею сучасного смартфона постійно зарядженою в межах 20-80%. Це дуже шкідливий міф для будь-якого сучасного смартфона!

Міф 4. Смартфон ніколи не можна не відключати

Сучасні акумуляторні батареї використовують в своїй роботі різні хімічні реакції, які не можна зупинити зовсім, вимкнувши смартфон, але можна істотно уповільнити весь процес. Очевидно, що ресурс хімічних реагентів в акумуляторі витрачається набагато швидше при безперервній роботі, тому деякі експерти рекомендують відключати батарею хоча б раз на тиждень. Це дозволить акумуляторній батареї смартфона і всім його хімічним складовим періодично відновлювати свої властивості.