Довговічність мобільного телефону залежить від безлічі чинників— починаючи акуратністю користувача, і закінчуючи такими його характеристиками, як пило- та вологозахист. На останній характеристиці зупинимося більш детально та представимо добірку з телефонів із вологозахистом 2021 року випуску. Читайте статтю та дізнаєтеся, як дізнатися про рівень захисту будь-якого смартфона.

Як зрозуміти, що смартфон має вологозахист?

Про класи захисту сучасних смартфонів дає змогу дізнатися опис технічних характеристик гаджета, оскільки візуально найкращі смартфони з захистом від води нічим не відрізняються. Зокрема, шукати слід таку характеристику, як IP — захист від проникнення. Поруч з літерами «IP» обов’язково вказується дві цифри, за якими й можна визначити ступінь захищеності конкретного телефону.

Для прикладу візьмемо маркування IP53 — цифра 5 в ній означає ступінь захисту від пилу, цифра 3 — захист від вологи. Оцінити, наскільки гарною є ідея купити смартфон оптом із захистом від пилу та вологи класу IP53, допоможуть наведені нижче таблиці. Як бачимо, такий телефон непогано захищений від пилу й точно не вийде з ладу, якщо випадково потрапить під потік води.

Рівень Розмір частки, від якої захищено телефон
3 2,5 мм
4 1 мм
5 Високий захист від пилу
6 Пилонепроникний

Показники захисту від води

Рівень Розмір частки, від якої захищено телефон
3 Розпилення води під кутом до 60°
4 Бризки води з будь-якого напрямку
5 Бризки води з форсунок із соплами до 6,3 мм
6 Потужні бризки води з форсунок із соплами до 12,5 мм
7 Занурення під воду на глибину до 1 м
8 Занурення на глибину більше 1 м
9 Максимально можливий захист від вологи та окропу

Найкращі смартфони із захистом від води у 2021 році

Виробники смартфонів організували своєрідну гонку за створенням найбільш надійного смартфона. Тому знайти телефон із високим класом захисту можна у кожного виробника. Чим вища ціна на гаджет — тим, найчастіше, вищий ступінь його захисту. Надійні телефони оптом можна замовити в нашому магазині, а опис найнадійніших варіантів представлено нижче.

iPhone 12 Pro Max / iPhone 12

Флагмани яблучного бренду представляють смартфони з вологозахистом IP68. Виробник стверджує, що телефони останньої лінійки можна сміливо використовувати для зйомок під водою на глибині до 6 метрів. Головне, аби пристрій перебував у воді не довше 30 хвилин. Навіть якщо в корпус і потраплять краплі води, вони не мають завдати шкоди гаджету. Також iPhone належить до числа пристроїв із максимальним пилозахистом, що дає змогу користуватися ним навіть в умовах піщаної бурі.

Samsung Galaxy S21 Ultra / Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Хоча остання лінійка телефонів із вологозахистом 2021 року від Samsung також випускається з маркуванням IP68, виробник не рекомендує занурюватися з телефоном глибше 1,5 метра. Безперервно перебувати під водою рекомендується не довше 30 хвилин. Адже сильний тиск водної поверхні може спровокувати стиснення корпусу і проникнення крапель води, що є вкрай небажаним. Пірнаючи під воду з флагманами Samsung, рекомендуємо також подбати про фіксацію телефону в руці. З огляду на їх діагональ у 6,8 і 6,9 дюйма, втримати такий гаджет буде непросто.

CAT S62 Pro

Якщо ви бажаєте купити смартфон із захистом від пилу і вологи, рекомендуємо звернути увагу на новинку 2021 року від компанії Caterpillar. Цей телефон спеціально створений для людей, які працюють у важкій промисловості. Відповідно, його маркування — це IP69.

Інші переваги смартфона:

  • наявність тепловізора Thermal Lepton 3.5;
  • гарантоване збереження цілісності корпусу при падінні з висоти 180 см на сталеву поверхню;
  • камера на 12 Мп;
  • стійкість до дії гарячої води під високим тиском.

Проте важливо розуміти, що жоден телефон не здатний до повного захисту від пошкоджень. Тому, навіть купуючи CAT S62 Pro, не слід його постійно впускати й замочувати у воді — численні удари здатні знизити ступінь захисту гаджета. Про те, як доглядати за смартфоном, можна подивитися в статті за посиланням.

Xiaomi Mi 11 Ultra / Xiaomi Mi 11 Pro

Компанія Xiaomi також збирається презентувати світу смартфони з вологозахистом IP68. Хоча головне, що необхідно знати про цю новинку — це її камера, діагональ матриці якої становить 1 / 1,12 дюйма. Найцікавіше, що камера є розробкою компанії Samsung, проте першими на ринок із такою камерою вийдуть телефони від Xiaomi.

Sony Xperia 1 III

Ще одна максимально надійна новинка, вихід якої очікується в поточному 2021 році. Однак в описі характеристик гаджета постійно з’являється плутанина в класі захисту — вказується то IP65, то IP68. Точну інформацію отримаємо в другій половині серпня, коли один з найкращих смартфонів із захистом від води надійде в продаж.