Світ без проводів - це майбутнє, до якого прагнуть виробники сучасної мобільної техніки, купити яку можна в нашому інтернет-магазині GSM-ka оптом і в роздріб. Бездротові навушники, клавіатури, мишки і бездротова зарядка для смартфонів і мобільних телефонів. Хтось користується бездротовою технікою часто і давно, а хтось ніяк не може відійти від проводів, там де це можливо вже сьогодні. Про те, як працює бездротова зарядка для смартфонів, а також про всі плюси і мінуси даної технології розповідаємо далі в статті.

Як працює бездротова зарядка для смартфонів?

Принцип роботи бездротової зарядки достатньо простий: є зарядна станція, передавач електричного струму і смартфон зі спеціальним приймачем, який отримує струм через магнітне поле. Передача заряду здійснюється за допомогою індукції, без контакту між провідниками. Сама ж бездротова зарядка підключається через провід до розетки. Варто відзначити, що і бездротова зарядка, і смартфон мають котушку, які відрізняються за розміром. До слова, чим більша котушка в бездротової зарядки, тим більше енергії вона можете передавати, а чим більша котушка в смартфоні - тим більше енергії вона може приймати. Далеко не всі сучасні смартфони оснащені модулем бездротової зарядки, так як його наявність значно підвищує вартість мобільного пристрою. Вибрати смартфони сумсунг або мобільні телефони сяомі з модулем для бездротової зарядки можна перейшовши за вказаними посиланнями.

Бездротова зарядка часто виглядає як килимок для телефону - це пояснюється тим, що два предмета з електромагнітними полями повинні перебувати в безпосередній близькості один до одного для здійснення зарядки, тобто пристрої повинні стикатися.

Коли індикатор блимає - відбувається активний процес зарядки, коли ж він горить постійно - зарядка вже завершена.

Бездротова зарядка: основні плюси технології

  • Відсутність необхідності в проводах. Модуль бездротової зарядки завжди знаходиться в одному місці і чекає своєї роботи. А для того, щоб почати процес зарядки мобільного телефону, достатньо просто покласти смартфон на базу.
  • Збільшення терміну служби смартфона. Роз'єм не піддається зовнішньому впливу, а значить термін його служби, як і термін служби самого смартфона, значно збільшуються. Згідно зі статистичними даними, саме поломка роз'єму живлення - це основна проблема, з якою стикаються звичайні користувачі смартфонів.
  • Єдиний стандарт. Немає поділу і типів бездротової зарядки, є всього лише одна технологія бездротової зарядки. Це означає, що на блоці бездротової зарядки зможе заряджатися будь-який смартфон або будь-який пристрій, що має модуль бездротової зарядки. Безумовно, багато що залежить від потужності пристрою, а також від можливостей самого смартфона, але факт залишається фактом - бездротова зарядка одна для всіх.
  • Економія. Для комфортного співіснування зі своїм гаджетом користувачеві часто потрібно кілька проводів (для зарядки телефону вдома, на роботі, в машині), які до того ж часто і швидко зношуються. Бездротова зарядка в цьому сенсі дійсно здатна заощадити бюджет - купив якісний гаджет і використовуєш.
  • Універсальність. Від однієї бездротової зарядки можна заряджати різні пристрої - смартфон, навушники, розумний годинник.

Бездротова зарядка: неочевидні мінуси технології

  • Перерва. Бажано залишати смартфон без роботи протягом усього періоду зарядки. Всякий раз, коли необхідно буде перевірити повідомлення на смартфоні під час бездротової зарядки, процес зарядки буде перериватися і затягуватися. Це може виявитися не дуже зручно в робочий час, однак бездротова зарядка вночі нівелює дану незручність.
  • Швидкість зарядки. Зазвичай вона помітно нижча, ніж зарядка через кабель і може займати кілька годин. У той час як швидкі провідні зарядки здатні повністю заряджати смартфон за лічені хвилини - виробники постійно працюють над оптимізацією своїх пристроїв і ведуть змагання за швидкість.
  • Нагрівання телефону. Під час бездротової зарядки телефон може нагріватися, а літій-іонні акумулятори не дуже полюбляють перегрів. Тому бездротова зарядка може дещо знижувати термін служби акумуляторної батареї смартфона. Про популярні міфи щодо акумуляторів можна почитати в статті за посиланням. Рекомендується вибирати якісний пристрій для бездротової зарядки своїх гаджетів, щоб таких проблем не виникало.

Чи варто купувати бездротову зарядку кожен повинен вирішувати для себе сам, зіставивши плюси і мінуси даної технології, які ми коротко виклали в даній статті.