Світ не безстрашний і турботливі батьки розуміють, наскільки важливо забезпечити своїм чадам безпеку. Напередодні першого вересня, коли діти відправляються в дитячу дошкільну або шкільну установу вперше, батьки замислюються про безпеку ще більше, адже дитина буде виходити із зони комфорту - власного будинку, двору, вулиці. А там новий світ з усіма своїми небезпеками і невідомими ситуаціями. Безумовно, в першу чергу необхідно вчити дитину правилам безпеки на дорозі, в транспорті, при спілкуванні з дорослими (особливо незнайомими), друзями, однокласниками тощо. Від всього застрахувати неможливо, але дещо батьки таки можуть зробити. Виробники цифрових гаджетів намагаються задовольнити потреби стурбованих батьків, випускаючи з кожним роком все нові версії смарт годинників для дітей, вдосконалюючи їх функції і можливості.

Розумні годинники для дітей: набір основних функцій

Ринок мобільних гаджетів для дітей досить великий, але на думку вже досвідчених батьків, при виборі розумних годинників для дітей варто звертати увагу на наявність наступних важливих функцій:

 1. Безпечна зона. Під цією функцією мається на увазі зазначення безпечного місця, в якому перебуває дитина (школа, садок), при виході з якого на вказаний мобільний телефон батьків буде приходити відповідне повідомлення. У деяких моделях можна вказати не одну таку зону, а кілька.
 2. Кнопка SOS. Ця функція дозволяє дитині швидко зв'язатися із заздалегідь вказаними номерами - подзвонити, надіслати свої координати або повідомлення. Кількість номерів SOS відрізняється в різних моделях.
 3. Дзвінки. Розумні дитячі годинники мають невелику телефонну книгу, дитина завжди зможе зв'язатися із зазначеними номерами, зателефонувати мамі чи татові щоразу, коли їй захочеться почути слова підтримки. Особливо це актуально для першокласників.
 4. GPS. Найважливіша функція для вразливих батьків, так як з її допомогою можна в онлайн режимі стежити на мапі за переміщенням дитини. Для цього буде потрібно встановити спеціальний додаток на свій гаджет. Будь-який планшетний комп'ютер або смартфон на андроїді або iOS підійде.
 5. Прослуховування. При необхідності, батьки можуть підключитися і почути все, що відбувається навколо дитини. При цьому, годинник ніяк це не відображатиме. Безумовно, це корисна функція, але не варто нею зловживати, щоб не обмежувати свободу дитини. Використовувати прослуховування рекомендується тільки в екстрених ситуаціях або для того, щоб зайвий раз переконатися в безпеці свого чада.

Ми перерахували найважливіші функції дитячих розумних годинників. Крім них, годинник може володіти такими цікавими і корисними можливостями:

 • індикатор батареї;
 • ігри;
 • крокомір;
 • підрахунок калорій;
 • будильник;
 • запис треків;
 • функція відеозйомки;
 • бездротова зарядка та інші.

Дитячі годинники смарт з GPS трекером: огляд популярних моделей

 • Smart Baby Watch Х10 підходять для дошкільнят від 5 років. Дана модель дитячих годинників випускається в чотирьох основних кольорах - чорному, рожевому, блакитному та зеленому. Це відносно нова модель розумних дитячих годинників і крім стандартних й найнеобхідніших функцій, порадує своїх володарів наступними: сенсорний дисплей, непогана відеокамера на 2мп, Bluetooth, відображення пропущених дзвінків, підтримка карти пам'яті мікро сд до 32 гб, захищений від вологи корпус, аудіоплеєр, завантаження і перегляд фотографій.
 • Дитячі годинники MyRope R12 підтримують функцію голосових повідомлень; мають хороший акумулятор, який може тримати заряд 2-3 дні; надають точну геолокацію; можливість налаштування інтервалу оновлення розташування дитини (мінімальний інтервал - одна хвилина), GPS, Wi-Fi і набір стандартних функцій.
 • Smart Baby Watch Q50 мають чорно-білий екран, прості в експлуатації, тому підійдуть діткам від трьох років. Кілька варіантів кольорів цієї моделі дозволяють догодити як маленьким хлопчикам, так і дівчаткам. Всі необхідні функції для спантеличених батьків присутні: вбудований телефон, геолокація, кнопка SOS, будильник, телефонна книга на 10 номерів, usb - зарядка та інші. З мінусів - відсутня функція вібродзвінка.
 • Дитячі годинники Smart Baby Watch Q75 порадують усіх юних операторів, так як крім стандартних можливостей надають своїм маленьким користувачам функцію відеокамери. Змінювати настройки можуть тільки батьки. Сенсорний екран має відмінну якісну передачу кольору і поліпшене чітке зображення. Плюс в наявності точний крокомір, функція антивтрати, будильник, точний час і таємне прослуховування мікрофона.
 • Дитячі смарт-годинники з GPS Top Watch TD01 вигідно відрізняються від попередніх моделей тим, що на вигляд вони анітрохи не нагадують розумні годинники, а являють собою кварцові стрілочні годинники, що показують точний час навіть тоді, коли GPS трекер витрачений. Годинники надійні, ступінь захисту від вологи ІР54. Сім-карту необхідно вибирати для такого годинника типу microSIM, зарядка бездротова. А також всі необхідні функції розумних дитячих годинників - дзвінки, телефонна книга на 3 номера, GPS-трекер, кнопка SOS та інші.

Що вибрати для дитини - мобільний телефон, GPS-трекер або розумний годинник - вирішувати кожній конкретній сім'ї самостійно, адже кожен гаджет має свої плюси і мінуси. Головне не забувати про основні правила дитячої безпеки при спілкуванні з сучасними технологіями, вчити своїх дітей елементарним принципам самозахисту і завжди знаходити час для спілкування. Дуже важливо побудувати такі відносини з власними дітьми, щоб ті не боялися розповідати батькам про всі свої неприємності і небезпечні ситуації. Сучасні технології та розумні гаджети необхідно використовувати з розумом і по ділу, не обмежуючи свободу дитини й не нехтуючи її правами на особисте життя.