Маленька сім-карта завжди завдає неприємностей. То згубиться, то телефон вкрадуть та доводиться оформляти нову, то раптом сама по собі перестане працювати. З огляду на перелічені скарги користувачів, виробники сучасних гаджетів вирішили створити нову технологію й випустили телефони з eSIM – вбудованою віртуальною картою. Детальніше про особливості технології, її переваги та список телефонів, що підтримують eSIM, знайдете в нашому новому огляді.

Що таке віртуальна сім-карта?

Ми звикли, що сім-карта – це маленький пластиковий квадратик, в який вшивається чіп. Тепер же цей чіп почав встановлюватись просто на телефон. Купуючи гаджет, ви відразу ж отримуєте «чисту» сім-карту, яка поки не підключена до жодного оператора. Купити оптом телефони, які підтримують eSIM, можна в нашому магазині за посиланням.

Як же підключитися до мережі?

Для цього необхідно вибрати оператора, який вже встиг опанувати технологію віртуальних сім-карт. Далі через меню в налаштуваннях під назвою «Керування SIM» додаєте новий номер, віддалено завантажуєте сімку і починаєте нею користуватися, так ніби в телефоні встановлена ​​звичайна карта.

Виробники телефонів з eSIM відразу подбали про покупців, які звикли одночасно використовувати кілька карток. Наприклад, телефони Самсунг дозволяють одночасно підключати 5 номерів і використовувати їх паралельно. Встановлюючи кілька сімок, можна встановлювати перевагу за замовчуванням для дзвінків або використання інтернету. В іншому випадку кожен раз при наборі номера перед вами буде з'являтися вікно зі списком активних сім-карт.

Переваги та недоліки телефонів з eSIM

Розглянемо переваги, які ми отримуємо завдяки впровадженню технології з віртуальними сімки:

 • Телефони стають тоншими і меншими. Адже тепер виробникам не потрібно виділяти місце під слоти для двох сім-карт. Сам же чіп нового типу сімки набагато менший, аніж звична для нас nanoSIM.
 • Можливість створювати вологонепроникні смартфони. Такі гаджети й раніше з'являлися на ринку. Однак відсутність слотів під сімку дозволяє випускати ще більш надійні пристрої.
 • Доступність віддаленої зміни оператора мобільної мережі. Функція eSIM, яку телефони підтримують з великим завзяттям, дозволяє змінювати операторів не виходячи з дому через меню телефону і за наявності підключеної мережі Wi-Fi.
 • Можливість відшукати телефон після крадіжки. Злодій не зможе дістати і викинути картку, тим самим позбавляючи власника можливості пошуку гаджета. eSIM завжди знаходиться всередині смартфона.
 • Підключення операторів інших країн. Якщо у вас є телефон, що підтримує eSIM, перед подорожжю ви зможете заздалегідь підключитися до оператора іншої країни і налаштувати зручний тариф для дзвінків та інтернету.
 • При заміні гаджета, номер телефону можна перенести. Щоправда, в цей момент ви приблизно на годину зникнете з мережі, оскільки оператор буде копіювати номер.

Проте недоліки технологія також має, а саме:

 • По-перше, вона поки доступна на одиничних флагманах (список наведено нижче), та улюбленці багатьох телефонів Сяомі поки не можуть потішитися таким оновленням. Та й вставити віртуальну сім-карту в свій старенький смартфон ви не зможете.
 • По-друге, ще не всі оператори мобільної мережі адаптувалися до нововведення. Наприклад, в Україні телефони з eSIM можна підключити лише до Lifecell і ТриМоб.

eSIM – які телефони підтримують

Якщо ви шанувальник телефонів від Apple, то всі останні гаджети починаючи від iPhone XR | Xs | Xs Max, вже вийшли на ринок з вбудованими сім-картами. Тому вам залишається лише підключити необхідні номери і назавжди забути про покупку стартових пакетів.
Проте не лише iPhone адаптувався до eSIM; які телефони підтримують нову технологію, дивіться в списку:

 • Samsung Galaxy. Для використання вбудованої сімки рекомендуємо купувати флагманські моделі S20, S20 +, S20 Ultra, а також Galaxy Flip, Z Fold і Z Fold 2.
 • Google. Хоча телефон працює на Android, він прекрасно підтримує функції eSIM. Віртуальною сім-картою можна скористатися на телефоні Google Pixel.
 • Motorola. Старий добрий виробник вирішив повернутися на ринок з телефоном, що підтримує eSIM. Такою новинкою став смартфон Motorola RAZR 5G 2021.
 • Huawei. Відомий китайський виробник гаджетів встиг випустити на ринок відразу дві моделі з вбудованою сімкою – P40 та P40 Pro.

Вочевидь, найближчим часом питання, які телефони підтримують eSIM, втратить актуальність, оскільки технологія стане загальнодоступною. Головне дати час мобільним операторам, яким ще потрібно перелаштуватися на нові технології.