MIUI — це фірмова оболонка для смартфонів, презентована компанією Xiaomi у 2010 році (ще до виходу першого смартфона Xiaomi). За останні 10 років компанії вдалося суттєво покращити власну розробку, та навесні 2020 року презентувати фірмову оболонку MIUI 12. Ймовірно, ваш телефон також встиг оновитися до нової версії, або ж стоїть на черзі для оновлення. Тому ми вирішили детально зупинитися на плюсах і мінусах оновлення, розповісти про роботу окремих додатків та про круту фішку для бездротових навушників і прослуховування музики.

Головна відмінність MIUI 12 від старої версії MIUI 11

Якщо ви візьмете до рук два телефона, які працюють на різній версії оболонки Xiaomi, то навряд чи зможете помітити різницю. Візуально інтерфейс майже не відрізняється.

Створюючи MIUI 12, розробники поставили не на візуал, а на анімацію — вона стала більш якісною та плавною. Використовуючи Телеграм для бізнесу на телефоні з оновленою прошивкою, ви відразу помітите, наскільки плавними стали переходи — як швидко відкривається додаток, як легко можна переходити в нього з вікна спливаючих сповіщень. Навіть процес видалення додатків отримав барвисту анімацію — іконка просто розлітається на кольорові кульки та лише після цього остаточно зникає.

Попри складну анімацію, в оновленні збереглася розхвалена швидкість роботи MIUI 11.

Переваги MIUI 12

Зупинимося на тих плюсах MIUI 12, за які її вже встигли полюбити користувачі. Якщо ви поки не маєте на чому тестувати оновлення, замовити мобільні телефони оптом можна за посиланням. І так, переваги MIUI 12:

 1. Супершпалери. Це анімаційні реалістичні шпалери, які прикрашають як заблокований екран, так і робочий стіл телефону. Зазначимо, що багато анімації можна побачити й у налаштуваннях, наприклад, під час перегляду розділів «Батарея» та «Сховище».
 2. Захист інформації. Використовуючи MIUI 12, ви отримаєте можливість надсилати свої фотознімки без відміток про метадані та геолокації. Це істотно спрощує використання Телеграму для бізнесу, оскільки функція дає змогу приховати від партнерів ваше реальне місцезнаходження.
 3. Другий простір. Чергове досягнення в питанні конфіденційності — це можливість створювати другу операційну систему та перемикатися на неї з основної в будь-який зручний момент. Видаляючи «Другий простір», ви видаляєте з нього всі завантажені додатки, хоча операційка запропонує перенести їх на основний «простір».
 4. Плаваючі вікна. Версія MIUI 11 передбачала можливість поділу екрана. Тепер можна запускати нове вікно над уже розгорнутим, разом з тим отримавши можливість одночасно працювати з двома вікнами. Розміри й положення плаваючого вікна можна змінювати за власним бажанням. Якщо ви використовуєте бездротові навушники, то зможете налаштовувати їх паралельно з пошуком музики. 
 5. Додаток для передачі інформації Mi Share. Дозволяє обмінюватися файлами навіть без підключення до інтернету.
 6. Темний режим. Тепер він успішно працює навіть зі сторонніми додатками.
 7. Поділ сповіщень та центру управління. Аби побачити сповіщення, необхідно просто свайпнути по екрану зліва, а щоби запустити «Центр управління» — по правій стороні.
 8. Простий режим. Це спеціальна версія прошивки для літніх користувачів гаджетів і людей зі слабким зором. Режим забирає з екрана частину додатків і збільшує розмір іконок.
 9. Режим ультраекономії енергії. Забезпечує роботу телефону близько 6 днів при заряді батареї менше 40%.
 10. Тест на сприйняття звуків. Під час використання бездротових навушників ви можете пройти спеціальний тест на аудіометрію. Смартфон оцінить, які частоти ви чуєте краще та буде адаптувати звучання музики індивідуально під вас.

Мінуси нової прошивки

Буде в цій гарній історії й ложка дьогтю, оскільки нова оболонка MIUI 12 все ж не є настільки ідеальною, як хотілося:

 1. Візуальні баги. Іноді «Центр управління» відкривається поверх іконок без напівпрозорої підкладки, що ускладнює його сприйняття. Також користувачі зазначають, що під час виконання деяких функцій одні написи на екрані можуть перекривати інші.
 2. Реклама. Рекламні банери та заставки й далі висвітлюються навіть після відключення реклами в налаштуваннях. На щастя, вони з’являються не у всіх додатках — під час використання Телеграму для бізнесу ви навряд чи зустрінете рекламу.
 3. Доступ до супершпалер. Виявилося, що ця розхвалена функція функціонує лише на окремому списку моделей телефонів.

Фінальний висновок простий: нова оболонка MIUI 12 була розроблена з урахуванням індивідуальності кожного користувача. Інтерфейс став простішим, робота всієї системи істотно прискорилася. Завдяки цьому нове оновлення системи — це дійсно та подія, на яку варто чекати.