Будь-який сучасний смартфон не можна вважати повноцінним без існування в ньому функції NFC. А Ви знаєте, що таке NFC? Як налаштовувати NFC і використовувати цю технологію? У нашому магазині мобільних гаджетів великий вибір телефонів з функцією NFC, а також іншими корисними технлогіями для сучасного життя. А в цій статті розглянемо основні моменти, які необхідно знати сучасній людині про NFC.

NFC в смартфонах: особливості технології і принцип роботи

 • NFC розшифровується як "Near Field Communication", що в перекладі з англійської мови означає ближній безконтактний зв'язок. Ближній, тому що передача даних можлива на відстані не більше 10 см. Безконтактний зв'язок забезпечує електромагнітна індукція.
 • Розробка даної технології велася ще з 2004 року, а перша успішна сертифікація стандарту відбулася в 2006 році.
 • Першим телефоном з NFC став телефон nokia в тому ж 2006 році.
 • Принцип роботи технології NFC полягає в наступному: якийсь пристрій має спеціальну індукційну котушку для генерування електромагнітного поля, при зіткненні двох таких пристроїв виникає електричний струм, який перетворюється в сигнал для подальшої передачі даних.
 • Є два режими роботи технології NFC - активний і пасивний. Під час активного режиму обидва пристрої беруть участь в передачі даних - по черзі обмінюючись електромагнітними полями, а під час пасивного - тільки один з пристроїв генерує магнітне поле. Найчастіший приклад пасивного режиму - картки і RFID мітки.
 • NFC споживає дуже мало енергії - тому фонова робота даної функції жодним чином не впливає на тривалість роботи акумуляторної батареї смартфона.

Для чого використовується технологія NFC в смартфонах?

 1. Передача файлів, в якій сама технологія NFC виступає як надійний і швидкий ідентифікатор пристроїв.
 2. Безконтактні платежі. Завдяки NFC сучасна людина поступово забуває не лише про готівку, а й про банківські картки, які теж часто губляться і залишаються в банкоматах. Сьогодні за допомогою NFC можна оплатити проїзд в транспорті, обід в ресторані, покупки в супермаркеті. Варто зазначити, що для безпечного використання існує функція обмеження на максимальну суму платежу.
 3. Швидке з'єднання з будь-якими периферійними пристроями. Так, завдяки технології NFC можна за лічені секунди приєднати бездротові TWS навушники для смартфона, колонки або навіть телевізор. Інші способи підключення смартфона до телевізора доступні на сьогоднішній день ми докладно описали в нашій статті за посиланням.
 4. Налагодження та використання NFC міток. Якщо Ви раніше не чули про існування таких гаджетів, то дуже рекомендуємо звернути на них увагу - NFC мітки коштують недорого, але при цьому можуть здорово полегшити життя сучасній людині. Наприклад, на кожну мітку можна налаштувати певний алгоритм дій для свого смартфона huawei (наприклад, особливості для роботи в автомобілі, офісі чи вдома). У кожному конкретному випадку набір цих дій може бути різний. Далі, потрібно просто піднести телефон до мітки NFC, щоб він тут же почав виконувати приписаний йому алгоритм (включати музику, відключати звук, включати GPS і все те, що потрібно в кожному конкретному місці).

Безконтактна оплата смартфоном з NFC: що для цього потрібно

 • Смартфон з NFC чіпом;
 • Спеціальний софт для оплати і зберігання даних (Android Pay, Apple Pay або будь-яка інша надійна платіжна система);
 • Термінал в магазині, який може приймати безконтактну оплату.

Android Pay на смартфоні: особливості налаштування та використання

 • Перед установкою софту, необхідно переконатися, що смартфон підтримує функцію NFC і вона включена в настройках гаджета;
 • Перевірити, що смартфон працює під управлінням версії Андроїд 4.4 і вище;
 • Відключити root-права і заблокувати bootloader. Справа в тому, що Android Pay сприймає ці функції як спробу шахрайства і не працює.
 • Далі необхідно ввести дані своїх банківських карт в Android Pay. Зверніть увагу, що банк теж повинен підтримувати даний вид оплати.
 • Для безконтактної оплати підносити до терміналу необхідно розблокований смартфон;
 • При великих покупках смартфон може попросити ввести пін-код, який прив'язаний до Android Pay картою;
 • Також можна сканувати штрих-коди всіх карт лояльності і клубних карт, щоб більше не носити їх з собою в кишенях.

І наостанок хочеться додати, що за безконтактною оплатою - наше майбутнє. Не варто боятися шахрайства, варто вибирати надійні сучасні гаджети і знати особливості їх роботи. У нашому магазині GSM-ka можна вибрати і купити смартфони xiaomi з функцією NFC, а також інші популярні бренди телефонів, щоб йти в ногу з часом.