Наявністю фітнес-трекера або розумного годинника сьогодні вже нікого не здивуєш. І це чудово, що сучасні технології міцно і впевнено закріплюються в нашому повсякденному житті. Вони легкі і зручні, забезпечують комфорт як під час занять спортом, так і в побуті. Шкода тільки, що вартість повноцінних смарт годинників не дозволяє кожній сучасній людині вибрати найпопулярніші розумні годинники в 2019 році. Однак на ринку можна знайти дивовижні фітнес-трекери, функціонал яких не менший і стане в нагоді всім, хто так чи інакше любить здоровий спосіб життя і комфорт сучасних технологій. Так, китайська компанія Xiaomi випустила вже четверту версію свого фітнес-трекера Mi Band 4. Про Mi Band 3 ми розповідали в цій статті, а зараз поговоримо про технічні особливості нової версії трекера, який мало чим відрізняється від багатофункціональних smart годинників.

Mi Band 4: основні характеристики гаджету

В першу чергу необхідно відзначити, що на ринок виходить відразу три версії нового трекера Mi Band 4: стандартна, з підтримкою NFC і стилізована під Marvel.

  • Екран Mi Band 4. Новий фітнес-трекер отримав покращений і збільшений amoled екран з  розширенням 120 на 240 пікселів. Тепер на годиннику відображається повноцінна палітра кольорів (24 біт), що відкриває користувачам великий набір змінних циферблатів - кожен зможе підібрати на свій смак і настрій. А поміняти циферблат в Mi Band 4 можна в налаштуваннях програми Mi Fit. Діагональ екрану в порівнянні з попередньою версією зросла на 40% і становить тепер майже цілий дюйм. Приємно також, що тепер на сонці можна буде прочитати інформацію на екрані - яскравість становить 400 ніт.
  • Зарядний пристрій і акумуляторна батарея Mi Band 4. У новій версії Mi Band зросла ємність акумуляторної батареї і тепер вона становить 130 МПа. Виробники обіцяють, що годинник може протриматися на одній зарядці близько 20 днів. Зарядка четвертої версії відрізняється від третьої тим, що контакт заряду перебуває знизу, а сама форма нагадує ванночку. Так що використовувати стару зарядку для нового годинника не вийде.
  • Технічні особливості Mi Band 4. Годинник має оновлену версію блютуз 5.0 - тепер гаджет може бути сумісний з будь-якими сучасними смартфонами. Фітнес-трекер Mi Band 4 має стандартний набір датчиків - 3-осьовий акселерометр, 3-осьовий гіроскоп, ємнісний датчик наближення і датчик серцевого ритму.
  • Зовнішній вигляд Mi Band 4. Незважаючи на збільшення екрану і акумуляторної батареї, вага пристрою виросла всього лише на 2 грами. Якщо порівнювати всі версії Mi Band, то четвертий фітнес-трекер від Xiaomi є найвищим. Є можливість змінювати ремінці. Випускаються ремінці з різних матеріалів, включаючи металеві - крім того, ремінці третьої і четвертої версії є взаємозамінними. Корпус має захист від вологи і здатний витримати занурення в воду до 50 метрів або тиск води до 5 атмосфер.
  • Оновлений функціонал Mi Band 4. Є можливість здійснювати платежі через Mi Pay. Вбудована функція управління музикою - швидко, зручно, не потрібно кожного разу діставати телефон для перемикання між треками. У годиннику можна перегорнути і відкрити вкладку "Статус" - тут відображається кількість пройдених кроків, загальна дистанція, кількість витрачених калорій та інше. Можна виставити частоту виявлення зміни серцебиття; також можна включити повідомлення про зміну пульсу. Виробники обіцяють підтримку голосового асистента, однак він призначений тільки для китайського ринку і буде розуміти тільки китайську мову. Вібрація стала складнішою - дещо приємнішою і сильнішою, так що тепер будильник здатний розбудити навіть з фази глибокого сну. З'явилася функція блокування браслета - якщо зняти годинник з руки і вийняти з браслета - він автоматично блокується, а для розблокування потрібно ввести пін-код.

Як бачимо, оновлена ​​версія Mi Band 4 цілком може замінити розумний годинник, купити який зможе практично кожен бажаючий оновити свій арсенал цифрових пристроїв. Вартість такого гаджета буде, як завжди, в межах доступного. Незважаючи на те, що пройшов лише рік між виходами 3-ої і 4-ої версій, компанія Xiaomi змогла випустити на ринок свій дійсно покращений фітнес-браслет. Займайтеся спортом, друзі, в ритмі сучасних і доступних технологій!