Ступінь захищеності смартфонів і мобільних гаджетів, купити які можна в нашому магазині за посиланням, визначається класом захисту під абревіатурою IP. Цей стандарт може бути розшифрований за різними даними як «internal protection», що в перекладі з англійської означає «внутрішній захист», або «ingress protection» - «захист від проникнення», або ж «international protection» - «міжнародний захист». Таким чином, маркування смартфона IPХX показує скільки пилу, води і бруду витримує телефон. Ці дані допоможуть користувачеві визначити, які умови навколишнього середовища для його смартфона є критичними - те, наскільки гаджет чутливий до холоду або жари.

Слідом за абревіатурою IP завжди йдуть два числа - перше число позначає рівень захисту від пилу та інших сторонніх предметів, а друга цифра вказує на ступінь водонепроникності. Чим вища цифра, тим більший клас захисту має смартфон і тим краще він захищений від зовнішніх перешкод. Далі в статті розглянемо класи захисту телефону більш докладно.

Що означають класи захисту смартфона?

Більшість смартфонів терплять поразку на кухні, під час приготування їжі, а також в ванних кімнатах. Багато також не гребують і більш глибокими водоймами і басейнами. І хоча всі користувачі прекрасно знають, що носити телефон в кишені шкідливо, все одно саме там його і носять, бо це дійсно дуже зручно! Щоб не засмучуватися щоразу, коли улюблений смартфон самсунг падає в воду, краще перед покупкою звернути увагу на маркування класу захисту обраного смартфона.

IPХX - перша цифра позначає захист від дрібних частинок, а саме:

 • IP3X - телефон добре захищений від сторонніх предметів, діаметром не більше 2,5 мм.
 • IP4X - смартфон має високий рівень захисту від об'єктів, діаметр яких становить понад 2 мм.
 • IP5X - таке позначення говорить про те, що телефон добре захищений від пилу, однак назвати його повністю захищеним від нього не можна.
 • IP6X - вказує на пристрій, який повністю захищений від попадання пилу під корпус.

IPХX - друга цифра позначає захист від води, а саме:

 • IPX3 - таке позначення говорить про те, що смартфон захищений від бризків та тільки від таких, які потрапляють вертикально під кутом не більше 60-ти градусів.
 • IPX4 - вказує, що мобільний гаджет повністю захищений від бризків, які можуть потрапляти з будь-якого напрямку.
 • IPX5 - позначає, що пристрій повністю захищений від будь-яких бризків , а також від струменів води, спрямованих з будь-якого боку.
 • IPX6 - говорить про те, що даний сучасний смартфон самсунг, сяомі або інший популярний гаджет може витримати будь-який сильний напір води.
 • IPX7 - вказує на моделі смартфонів, які здатні витримати не тільки бризки і струмені води, але навіть здатні функціонувати після занурення в воду, але не довше 30 хвилин і глибиною не більше 90 см.
 • IPX8 - привласнюють таким смартфонам, які здатні витримати тривале занурення в воду, при цьому продовжуючи своє повне функціонування під водою. Варто зазначити, що тривалість і глибина такого занурення не обмежуються стандартом і залежать виключно від кожного конкретного виробника мобільної техніки.
 • IP Х9 - обіцяють стандарт, під яким пристрій можна буде поливати великим напором окропу або направляти на нього прямі струмені пару. Але зараз не випущено жодного смартфона під даним класом захисту.

Звертаємо увагу на те, що не дивлячись на вказаний в інструкції клас захисту смартфона, виробники зазвичай не несуть відповідальність за використання своїх гаджетів в нестандартних ситуаціях. Це означає, що всі можливі неприємності, які можуть статися зі смартфоном після, наприклад, занурення в воду, не є гарантійними ситуаціями. Тому свідомо і навмисно опускати свій смартфон в акваріум або басейн тільки тому, що у нього в інструкції вказано найвищий клас захисту від води IPХ8 строго не рекомендується.

Самі захищені на сьогоднішній день смартфони мають маркування IP68, і тепер Ви точно знаєте, що воно означає! Вибрати найкращі мобільні гаджети можна в нашому інтернет-магазині мобільної техніки GSM-ka - купуйте тільки надійні смартфони для забезпечення постійного зв'язку в будь-який незрозумілій ситуації!