Коли для сучасної людини телефон стає доступом до банківських рахунків і конфіденційної особистої інформації, питання як захистити смартфон від злому стає особливо актуальним. Адже зламати його може не тільки інша людина, але й вірусна програма. Тому захист телефону від злому повинен бути максимально надійним і доступним.

Кілька загальних правил щодо захисту телефону

Найпростіше правило захисту телефону від злому - це установка паролів для блокування екрану, що не дозволить зловмисникам використовувати інформацію, збережену на гаджеті.

Важливо проявляти пильність і при установці на мобільні телефони різних додатків. Багато з них запитують доступ до особистих даних, в тому числі до смс-повідомлень. Щоб захистити не тільки паролі, але і фото, рекомендується використовувати хмарні сервіси Google Photo та iCloud. Хоча захист телефону від злому не покращиться, у власника буде більше шансів відновити інформацію при її видаленні вірусними програмами.

5 корисних рекомендацій, як захистити телефон від злому

Питання, як захистити телефон від злому, дуже просте - досить налаштувати на своєму телефоні кілька сервісів і встановити паролі. У сукупності ці дії дозволять гарантувати 100% конфіденційність інформації.

1. Паролі для включення і розблокування екрану

Блокування телефону при включенні і спробі розблокувати екран - це дуже важливий фактор безпеки інформації. Якщо телефон потрапить в руки до зловмисників, вони зможуть ним користуватися тільки після повного скидання налаштувань. А тому на смартфоні слід встановити:

  • цифровий пароль;
  • розблокування телефону відбитком пальця (якщо подібна функція є в телефоні);
  • активувати функцію Face ID, яка вже доступна не тільки на iPhone, але і на телефонах з операційною системою Android.

Роздумуючи, як захистити смартфон від злому, варто згадати про встановлення паролів на окремі додатки - наприклад, на доступ до поштової скриньки або до листування Telegram. Однак пароль повинен бути таким, щоб його точно можна було згадати. У разі, якщо пароль все-таки було забуто - як розблокувати телефон дізнайтеся за посиланням.

2. Використання сервісів для збільшення безпеки

Для iPhone - це сервіс Find my iPhone, для Android - Find my Device. Після активації облікового запису, за допомогою сервісу можна:

  • відстежувати місце розташування пристрою;
  • включати звук на гаджеті, навіть якщо на ньому було встановлено беззвучний режим;
  • включати режим про втрату, завдяки якому на телефон встановиться пароль, навіть якщо він не був встановлений раніше. При цьому на екрані гаджета може відображатися номер телефону для зв'язку з власником;
  • віддалено форматувати девайс до заводських налаштувань, щоб зловмисники не могли отримати конфіденційну інформацію.

Слід врахувати, що всі ці функції спрацюють тільки в тому випадку, якщо телефон буде підключено до Інтернету. Але якщо активувати блокування або скидання налаштувань, коли телефон вимкнений, після включення всі ці функції все одно активізуються і не дозволять зловмисникові отримати особисту інформацію власника. Але перед тим, як захистити телефон від злому, потрібно придбати сучасний надійний девайс. Купити надійні телефони оптом можна в нашому інтернет-магазині "GSM-ka".

3. Установка надійних паролів в сервісах Google і Apple

Ідеальний пароль повинен містити:

  • Різний регістр букв. Тобто, в ньому мають бути присутні як великі, так і маленькі букви - наприклад, SmartPhone.
  • Кілька цифр. В ідеалі їх потрібно розставити в різні частини пароля - наприклад, Smart1Phone89.

Не рекомендується залишати інформацію про доступ до поштової скриньки та інших важливих акаунтів на телефоні. При реєстрації в сервісах необхідно використовувати справжнє ім'я і прізвище. Для перестраховки, до особистого аккаунту можна прикріпити робочий, за допомогою якого можна буде заблокувати дії зловмисників.

4. Використання двофакторної авторизації на сервісах Google і Apple

Двухфакторная авторизація - це коли після введення стандартного пароля необхідно ввести ще і пароль, який повинен прийти на телефон або відобразиться на інших підключених пристроях. Тобто, операція захищається через використання номера телефону або поштового аккаунта.

Але як двофакторна авторизація захистить смартфон від злому, якщо пароль побачить і зловмисник?

Найчастіше злодії викидають сім-карту власника, щоб не турбуватися про настирливі дзвінки. Також можна відправитися в офіс мобільного оператора та попросити заблокувати сім-карту. Тому, пароль точно не прийде зловмисникові, а без підтвердження пароля він не зможе вкрасти дані з телефону.

Багато хто стверджує, що двухфакторная авторизація - це причина розрядки батареї телефону. Але насправді такий спосіб захисту ніяк не впливає на час роботи девайса. Чому смартфон швидко розряджається можна дізнатися за посиланням.

5. Використання програми 1Password

Це спеціальний додаток, в якому можна надійно зберігати всі свої паролі. Він зберігає паролі тільки на тому пристрої, на якому встановлено. При цьому програма не синхронізується з акаунтами і не здатна передавати інформацію на інші пристрої. Для отримання доступу до 1Password, необхідно пройти двухфакторную авторизацію.