Безкоштовний Інтернет через Wi-Fi - це прекрасно, особливо в епоху сучасних смартфонів і мобільних телефонів. Про те, як працює Інтернет можна дізнатися в статті за посиланням. Однак користуватися всіма благами доступного безкоштовного Інтернету необхідно з розумом, адже не для кого не секрет, що підстерігати неприємності можуть практично будь-який смартфон, який відкрито вийшов у мережу. Про те, як захистити себе при використанні безкоштовного Інтернету ми і поговоримо в даній статті

Як захистити свій смартфон при використанні безкоштовного Інтернету: огляд надійних та доступних способів

  1. Не варто користуватися послугами Інтернет-банкінгу або вводити будь-де дані своєї платіжної карти, користуючись безкоштовним Інтернетом. При будь-яких платіжних операціях через свій смартфон, завжди варто віддавати перевагу мобільному Інтернету.
  2. Рекомендується відключати Wi-Fi щоразу, коли він не використовується. Це допоможе позбавити свій мобільний гаджет відразу від трьох проблем, а саме: швидка розрядка акумуляторної батареї, автоматичне підключення до незахищеної мережі, а також нав'язливі рекламні розсилки.
  3. Підключення до VPN. Це так звана "віртуальна закрита мережа", яка дає можливість підключатися до всесвітньої павутини анонімно. Таким чином, всі сайти, на які зайде користувач смартфона через VPN будуть бачити IP не мобільного пристрою, а віртуальної мережі. Однак швидкість користування таким Інтернетом буде трохи нижчою, а деякі послуги можуть виявитися платними.
  4. Не варто дозволяти смартфону запам'ятовувати безкоштовну мережу і доступ до неї. За замовчуванням, практично кожен сучасний смартфон запам'ятовує назву мережі, до якої був підключений хоча б один раз. І при кожному наступному знаходженні мережі з такою ж назвою, він буде підключатися до неї автоматично. Але ніхто не може гарантувати того, що в наступний раз під звичною назвою буде ховатися вже шахрайська, небезпечна мережа.
  5. Назва безкоштовної мережі - це важливо. Досить часто, зловмисники створюють мережі зі схожою назвою на ті, що вже давно відомі й популярні. Різниця може бути невелика - помилка в буквах, додатковий знак тощо. Помітити різницю досить просто - доступ до безпечної та відомої мережі Інтернет зазвичай захищений за допомогою спеціальних логіна і пароля, які завжди можна дізнатися у адміністратора закладу з безкоштовним Wi-Fi, а ось доступ до небезпечних мереж шахраїв, як правило, повністю відкритий.
  6. Надійний мобільний антивірус. Використання спеціальних програм робить використання безкоштовного Інтернету набагато безпечніше. Головне встановити антивірус до того, як смартфон буде підключений до безкоштовної мережі. Крім того, потрібно не забувати регулярно завантажувати оновлення антивіруса.
  7. Краще віддавати перевагу безкоштовним мережам з двоетапною аутентифікацією. Такі мережі зазвичай відправляють необхідний пароль доступу на номер мобільного телефону - це також і додатковий захист смартфона від попадання в дублюючу мережу загальновідомого каналу Інтернету.
  8. Зберігання паролів в зашифрованому вигляді. Більшість користувачів прекрасно розуміють, що зберігати паролі від соціальних мереж, Інтернет-банкінгу та інших корисних сайтів на мобільних гаджетах небезпечно, проте дуже багато людей роблять саме так. Тому якщо є необхідність зберігати будь-які паролі доступу на мобільному телефоні, варто використовувати спеціальні програми для шифрування - так звані "менеджери паролів". Великий вибір подібних програм можна знайти в Google Play.
  9. Необхідно перевіряти url адресу всіх сайтів при використанні безкоштовного Інтернету. Так, небезпечні мобільні мережі можуть переадресовувати користувачів на шахрайські сайти, які дуже близькі на популярні. Наприклад, gooogle.com замість google.com. При цьому інтерфейс сайту може нічим не відрізнятися від оригінального. Такі сайти можуть зчитувати будь-яку персональну інформацію і передавати її не в самі надійні руки.
  10. Необхідно використовувати захищене з'єднання. Так, важливо знову таки звертати увагу на рядок з адресою сайту - замість звичного http:// повинно бути вказано https://. До слова, є спеціальний додаток HTTPS://EVERYWHERE, що є сумісний з усіма відомими браузерами, і дозволяє автоматично використовувати захищене з'єднання завжди, коли воно є можливим.

Ми розглянули доступні і зрозумілі способи, як захистити свій смартфон від можливих небезпек при використанні безкоштовного Інтернету. Пам'ятайте, що цінніше інформації в сучасному світі може бути тільки доступ до цієї інформації. Бережіть свої дані і захищайте свої гаджети від зловмисників. А вибрати надійні смартфони і мобільні телефони оптом і в роздріб можна в нашому інтернет-магазині мобільних телефонів GSM-ka - в каталозі нашого сайту представлені кращі моделі від світових виробників електроніки.