Про «ніжність» сучасних телефонів не потрібно говорити багато. Практично кожен власник гаджета стикався якщо не з тріщинами, то з глибокими подряпинами на екрані. Чому виробники роблять їх настільки крихкими? Винні у всьому чутливі сенсори – якщо зробити смартфон більш стійким, сенсор не відчуватимете дотик пальців користувача. На щастя, сенсор можна заклеїти спеціальним захисним покриттям, яке забере на себе всі удари. Головне, аби захист не виявився ще більш крихким. Як вибрати захисне скло для смартфона, аби воно гарантовано врятувало екран від пошкоджень, розповідаємо в статті.

З чого виготовляються захисні покриття для телефонів?

Захист для екрану буває різним, як і оптові ціни на телефони та на аксесуари для них. Сьогодні ми говоримо про скло, тому розглянемо його «конструкцію». Адже відповідь на питання, яке захисне скло краще, залежить саме від його структури – кількості та якості шарів. Більшість варіантів захисного скла для телефону включає:

 • верхній олеофобним шар, який слугує для відштовхування бруду й вологи, а також зменшує кількість слідів від пальців, аби користувач міг добре бачити зображення;
 • ультрафіолетовий фільтр – присутній лише в преміальних варіантах захисного скла, дозволяє збільшити термін служби матриці дисплея (врахуйте, що нечесні виробники часто додають лише декоративний шар, який не затримує ультрафіолет);
 • основний шар, який представлений міцним тонким склом, що пройшло спеціальну процедуру гартування – це дозволяє запобігти утворенню великих уламків під час розбивання скла, здатних поранити руки;
 • «антишпигунський шар» – це відповідь на запитання, що краще – захисне скло чи плівка; подібний шар обмежує кут огляду екрану, а тому людина, що стоїть поряд, не зможе побачити ваші повідомлення;
 • полімерна або металева сітка, завдяки якій скло щільніше прилягає до дисплея;
 • силікон, який забезпечує надійне склеювання захисної поверхні й сенсора телефону (так, клей не використовується).

З яких шарів складається конкретний товар, можна дізнатися, купуючи аксесуари для смартфонів за посиланням, та уважно читаючи опис від виробника. Однак конструкція скла – далеко не єдиний критерій його вибору.

Яке захисне скло краще?

Аби підібрати найбільш підходящий варіант, слід вивчити все розмаїття наявних товарів. Відмінності - це:

 • Тип поверхні – матові й глянцеві. Перші допомагають усувати відблиски, однак передають злегка змащене зображення. Інші добре передають картинку, проте не здатні поглинати світло. Однак не забувайте, що чіткість картинки можна коригувати вручну. Про налаштування нового смартфона можна почитати в статті за посиланням.
 • Товщина. Оптимальний варіант – 0,33 мм. Він добре передає чутливість сенсора, забезпечуючи функцію захисту. Більш тонке скло привабливе тим, що його практично не видно. Більш товсте забезпечує максимальне запобігання «аварій».
 • Твердість. Обираючи, яке захисне скло краще, віддайте перевагу середньому показнику 9H. Більш міцні альтернативи коштують дорожче, оскільки виготовляються з інноваційних компонентів.

Ймовірно, в пошуках захисту для екрана свого гаджета ви натрапите на пропозицію тривимірного скла. Подібний варіант ховає за собой скло з округлими краями.

Що краще: захисне скло чи плівка?

Розглянемо відмінності між склом і плівкою:

 • Ціна. Плівки коштують приблизно в 3 рази дешевше.
 • Надійність. Плівка тонша та основна її функція – захист від подряпин. До того ж, плівка може відклеюватися й рватися.
 • Тактильність. Торкатися скляної поверхні приємніше, ніж поверхності плівки.
 • Візуальний ефект. Плівки практично не помітні на дисплеї.
 • Поклейка. Крім питання, як вибрати захисне скло для смартфона, ви також повинні цікавитися питанням його поклейки. А клеїти його простіше, ніж плівку.

Важко відповісти, що справді є кращим. По суті, обирати доводиться між надійністю та естетичною привабливістю. Проте, якщо ви залишаєтеся на стороні скла, тримайте ще декілька критеріїв покупки.

Як правильно вибрати захисне скло для смартфона?

Окрім характеристик скла, необхідно враховувати особливості свого телефону. Адже навіть дисплеї телефонів різної версії вже відрізняються. Багато хто враховує діагональ екрану, проте забуває про розташування камери та різних датчиків. Тому, коли знайдете підходящу пропозицію, не забудьте виконати ще дві дії:

 • Звірте свою модель та версію телефону з вказівками продавця.
 • Звірте візуальні характеристики скла й свого гаджета.
 • Та останній критерій – це виробник захисного аксесуару. Яке захисне скло краще? Радимо орієнтуватися на найбільш відомі бренди з позитивною репутацією – Deppa, Gresso, InterStep, LuxCase, Red Line. Також розгляньте пропозиції від виробника свого телефону.