Персональні та планшетні комп'ютери міцно увійшли практично в усі сфери сучасного життя. За допомогою даних гаджетів люди проводять різноманітні обчислення, розробляють плани складних інженерних конструкцій, обмінюються даними, спілкуються із собі подібними, дивляться фільми і передачі, записують музику та багато іншого. Великий попит породжує збільшення потреби в обсязі пам'яті кожного пристрою. Адже дані накопичуються, а знайти час, щоб розібрати і видалити непотрібну інформацію не завжди виходить. Часом і зовсім рука «не піднімається» натиснути кнопку «видалити», адже все таке пам'ятне, близьке, дороге. Сьогодні поговоримо про зовнішні жорсткі диски. Як вибрати зовнішній накопичувач? На які параметри hdd варто звернути увагу в першу чергу при покупці? Інтернет-магазин мобільних телефонів та інших сучасних гаджетів GSM-ka пропонує великий вибір накопичувачів для зберігання різноманітної інформації.

Зовнішні накопичувачі: основні параметри

  1. Швидкість. Під швидкістю розуміється відразу кілька параметрів, а саме: швидкість передачі даних і обертання диску. Швидкість обертання диску безпосередньо впливає на швидкість передачі даних, рівень і якість шуму, кількість споживаної електроенергії, рівень нагріву накопичувача при роботі. 5 400 оборотів мають самі повільні, але самі безшумні зовнішні накопичувачі, які також споживають найменшу кількість енергії. А ось накопичувачі зі швидкістю обертання дисків 10 000 оборотів - це найшвидші, але й найголосливіші, до того ж «ненажерливі» пристрої. Середнім показником даної швидкості є показник в 7 200 оборотів.
  2. Інтерфейс. Даний показник визначає тип підключення зовнішнього диску до стаціонарного пристрою - ПК або планшету. Найвідоміший і найдоступніший варіант - це usb. Крім того, це найбільш універсальний тип підключення, так як практично всі сучасні гаджети мають usb-вихід. Найкращим показником є ​​USB 3.0. Швидкість читання пристрою при такому інтерфейсі становитиме до 5 гб в секунду. Для порівняння, інтерфейс USB 2.0 має швидкість читання всього 480Мб. Існує також версія USB 3.1, швидкість читання якої в два рази вища за швидкість USB 3.0, але для використання такого накопичувача потрібен роз'єм TYPE-C. Тому перед покупкою такого зовнішнього накопичувача необхідно перевірити наявність даного роз'єму на своїх гаджетах. Крім USB, існує також ряд інших типів стандартів підключення: SATA, eSATA, FireWiew, Thunderbolt. Перші три типи використовуються рідко, так як вимагають специфічних роз'ємів, мають невелику швидкість в порівнянні з USB. А тип інтерфейсу Thunderbolt, зі швидкістю читання до 10Гб в секунду, використовуються для пристроїв Apple.
  3. Тип пам'яті. Сучасні зовнішні накопичувачі можуть працювати з різними типами пам'яті, з дисками (пластинами), які крутяться HDD і з твердотільними накопичувачами SSD, які не містять рухомі деталі. При виборі варто пам'ятати, що HDD накопичувачі є доступними, довговічними, але дещо гучними; в той час як SSD накопичувачі - більш надійні (немає ризику пошкодження при сильному падінні якраз завдяки відсутності рухомих елементів), мають високу швидкість передачі даних і максимально компактний розмір. Обсяг пам'яті таких пристроїв значно нижче, а вартість трохи вища. Існують також гібридні зовнішні накопичувачі HDD + SSD, які, правда, зустрічаються досить рідко.
  4. Форм-фактор. Цей параметр визначає розмір самого пристрою. 3,5 дюйма є найбільшим показником, 2,5 - найпоширенішим, а 1,8 - найменшим. Зовнішні жорсткі диски на 3,5 дюйма мають велику вагу і часто вимагають додаткового зарядного пристрою, однак можуть зберігати дійсно великий обсяг даних, розмір яких обчислюється десятками терабайт. Необхідним придбанням для зовнішнього накопичувача будь-якого розміру є мобільні аксесуари - надійний чохол захистить пристрій від можливих пошкоджень при перенесенні.
  5. Захист від вологи, пилу і ударів. Така функція додаткового захисту дозволяє використовувати пристрій в самих різних умовах, буде особливо корисна в подорожах і відрядженнях. Звичайно, спеціально купати зовнішній накопичувач в ванні або кидати його з п'ятого поверху не рекомендується, але така функція захистить від випадково перекинутої чашки кави або ненавмисного випадання з кишені.
  6. Обсяг зовнішнього накопичувача. При виборі обсягу майбутнього зовнішнього накопичувача варто враховувати такі фактори:
  • багато не буває;
  • з ростом обсягу знижується вартість одного гігабайту;
  • розміри якісних відео- та фото- файлів стають дедалі більшими.

Також варто звертати увагу на виробника, форму і модель корпусу, наявність такої важливої ​​функції, як збереження бекапа та інші. Крім того, відомі виробники випускають зовнішні накопичувачі різних кольорів. Якщо планується купити зовнішній диск відразу в декількох екземплярах для зберігання різного типу даних - фотографій, музики, текстових файлів або креслень, то варто вибирати різні забарвлення. Це допоможе не плутати диски, якщо на етапі вибору для кожного типу файлів підібрати найбільш логічний колір. У нашому інтернет-магазині сучасних гаджетів GSM-ka Ви знайдете великий вибір надійних і доступних зовнішніх накопичувачів, які допоможуть зберігати необхідну інформацію зручно і надійно багато років!