Світ без музики був би нудним, а без навушників не було б гармонійної самотності в натовпі. Сьогодні кожен другий перехожий на вулиці - людина, занурена в себе, свій світ, свою музику; людина в навушниках. Але мало хто по-справжньому замислюється над тим, що прослуховування музики в навушниках повільно, але негативно впливає на орган людського слуху. І якщо доросла людина сама відповідає за своє здоров'я, то за здоров'я дітей несуть відповідальність батьки, які зобов'язані знати, як вибрати безпечні навушники для дитини і яким правилам безпечного прослуховування музики в навушниках варто навчити своїх нащадків.

Навушники і безпека дітей

Щодо впливу навушників на безпеку дитини, можна виділити три основні напрямки:

  1. Дрібні деталі. Маленькі навушники або деталі навушників нетямущий малюк може спробувати проковтнути, що призведе до різних неприємних наслідків, особливо це стосується бездротових навушників-вкладишів. Тому, якщо в будинку з'явилася маленька дитина, всі дрібні предмети повинні бути заховані подалі, включаючи улюблені навушники для прослуховування музики на смартфоні.
  2. Безпека на дорозі. З дітьми старшого віку головною проблемою є те, що вони люблять слухати музику в навушниках, прогулюючись з друзями, катаючись на роликах або велосипеді. Тут головне донести до свого дорослого чада всю серйозність ситуації і навчити слухати музику неголосно, завжди озиратися і дивитися по сторонам, а при переході через дорогу вимикати музику (навіть при переході через пішохідних перехід) і т.д. Необхідно попередити про наступні небезпеки: автомобільний транспорт, велосипеди, пішоходи, бродячі собаки. Коли людина в навушниках, вона погано орієнтується в ситуації, яка відбувається, вона занурена в музику, тому головне дати зрозуміти своїй дитині, що слухати музику можна на вулиці тільки тоді, коли ситуація на ній відносно безпечна.
  3. Вплив на слух. Якими б якісними і дорогими не були навушники, вони так чи інакше негативно впливають на орган слуху. Все що ми можемо зробити - це максимально зменшити цей негативний вплив. Для цього необхідно дотримуватися наступних простих правил прослуховування музики в телефоні через навушники.

Прослуховування музики в навушниках: основні правила безпеки

  • Необхідно виставляти гучність для прослуховування музики в навушниках не більше 70%, а краще не більше 50%.
  • Рекомендується робити невелику десятихвилинну перерву після однієї години прослуховування музики в навушниках. При цьому максимальний час, який можна проводити в навушниках - 2-3 години на день.
  • Не рекомендується слухати музику в навушниках перед сном і тим більше під час сну.
  • Пам'ятайте, що комфортний для людського вуха рівень шуму - не більше 60 дБ.
  • Не варто включати музику так голосно, щоб вона була чутна оточуючим.
  • Найбезпечніші навушники - це накладні, які повністю перекривають вухо, таким чином захищаючи вухо від зовнішнього шуму. Але в той же час це найнебезпечніші навушники для прослуховування музики на вулиці, адже вони повністю перекривають шум транспорту та інші небезпеки на вулиці.
  • Найменш шкідливі звуки для слухового апарату людини - це низькі звукові частоти.

Як вибрати безпечні навушники для дитини: поради і важливі нюанси

  • Максимальної шкоди для органу слуху приносять ті навушники, які знаходяться до барабанної перетинки найближче. Звідси логічний висновок - для дитини краще вибирати накладні навушники. Пам'ятайте, що найпопулярніші навушники-вкладиші є найбільш шкідливими для прослуховування музики, особливо це стосується вакуумних навушників. Хорошим вибором для дитини стануть бездротові навушники - про те, як вибрати бездротові навушники дізнайтеся тут.
  • Необхідно вибирати навушники з функцією придушення шуму, т.зв. шумоізоляцією, які дозволять отримувати задоволення від улюбленої музики і без сильного збільшення гучності. Такі навушники, звичайно, коштують дорожче, але це те, на що дійсно варто витратити гроші турботливим батькам.
  • При виборі безпечних навушників варто пам'ятати, що чим більше діапазон чистоти у навушників, тим кращої якості звук вони виробляють і, як наслідок, є більш безпечними для дитячого слухового апарату.
  • При покупці варто обов'язково перевірити якість звуку - не повинно бути сторонніх звуків (шумів, шипіння, дзвону і т.д.), які мають найбільш негативний вплив на нервові закінчення.
  • Краще віддавати перевагу якісним моделям навушників, при цьому найоптимальніший варіант - вибирати рідні для мобільного пристрою моделі. Адаптовані під конкретну модель смартфона навушники враховують особливості передачі звуку кожного конкретного гаджета. Про те, як завантажити музику на смартфон дізнайтеся в статті за посиланням.