Якщо ваше життя завжди супроводжує музика, бездротові колонки з Вluetooth для телефону мають стати найважливішою покупкою. Одна така колонка займе мінімум місця у вашому рюкзаку або сумці, однак дасть змогу відтворювати якісний звук у будь-якій зручній локації – у приміщенні, автомобілі, на вулиці. Може працювати від мережі, на акумуляторі, від звичайних пальчикових батарейок або від акумулятора смартфона. Здатна замінити повноцінну Hi-Fi систему.

Як бачите, перераховувати переваги подібного акустичного пристрою можна нескінченно довго, та всі висновки приведуть до одного – таке доповнення до гаджету точно стане в нагоді. Тому сьогодні зупинимося на питанні, як вибрати бездротову колонку для телефону. Обговоримо головні параметри й функції, а також особливості розумних колонок.

Поради, як вибрати бездротову колонку для смартфона

Перш ніж зробити покупку, необхідно придбати смартфон – джерело музики. Про те, як правильно вибрати смартфон, точніше про те, як робити не треба, ми писали раніше за посиланням. Далі запитайте себе, для чого вам потрібна блютуз-колонка. Може, вона стане вашим основним джерелом звуку, замінивши громіздку традиційну акустичну систему? Може, ви хочете використовувати таке джерело звуку лише на кухні або в спальні? Може, колонка стане вашим супутником й разом ви збираєтеся здійснити велику подорож?

Від ваших відповідей буде залежати й відповідь на запитання, як вибрати блютуз-колонку для телефону. Від них також залежить ціновий діапазон – адже колонку можна придбати як за декілька сотень, так і за ціною вживаного автомобіля. Перш ніж вирушити на пошуки в магазин побутової техніки або онлайн-маркет, радимо зробити вибір, виходячи з наступних параметрів:

 • Мобільність. Якщо колонка для телефону бездротова, вона апріорі відрізняється невеликими розмірами. Однак якщо купувати пристрій виключно для домашнього використання, рекомендуємо розглянути більш габаритні варіанти – вони здатні створювати більш якісний звук без шумів. Для подорожей обирайте найбільш мініатюрний варіант – аби пристрій не займав місце у наплічнику/валізі.
 • Надійність. Бездротові колонки з bluetooth для телефону, які ви збираєтеся використовувати на вулиці, мають відрізнятися пило- та водонепроникністю – аби пилюка та дощ не вивели їх з ладу. Для дорожніх колонок важливий міцний корпус, який не прогнеться від ударів і падінь. Адже нікому не хочеться щомісяця гуглити портативні колонки й мобільні телефони оптом та міняти гаджети через механічні пошкодження.
 • Час роботи акумулятора. Домашні колонки можна підключати прямо до мережі, а ось переносні повинні мати акумулятор великої місткості. Чим цей параметр вищий, тим вищою є вартість пристрою.
 • Аудіокодек, що встановлений на пристрої. Перш ніж вибрати блютуз-колонку для телефону, радимо звернути увагу на наявність аудіокодека AptX – він збереже деталі мелодії, які зазвичай губляться під час передачі аудіозаписи через систему Bluetooth.
 • Дизайн. Якщо для переносної колонки зовнішній вигляд має другорядне значення, то для домашньої – найголовніше. Така колонка має добре вписуватися в інтер'єр дому.
 • Фінальна підказка, як вибрати бездротову колонку, це сумісність із телефоном. Сучасні виробники намагаються випускати аудіосистеми, сумісні з максимально великою кількістю гаджетів. Але якщо у вас старий телефон, або ви хочете додатково підключати колонку до ноутбука, обов'язково порівняйте версії Bluetooth. А якщо раптом зрозумієте, що не маєте бажання купувати гучну колонку, хороший вибір навушників знайдете в нашому магазині тут.

Які функції слід шукати в бездротовій колонці?

Якщо колонка для телефону бездротова, вона може виконувати додаткові функції:

 • Підтримка одночасної роботи з іншими динаміками. Це дає змогу об'єднати в одну стереосистему кілька колонок.
 • Гучномовець. Якщо вам дзвонять на телефон, колонка дозволяє автоматично вивести розмову на гучний зв'язок.
 • Дисплей. На нього може виводитися рівень гучності, назва треків.
 • Годинник. Деякі виробники оснащують свої динаміки дисплеєм з годинником.

Чим більше можливостей – тим дорожче буде коштувати пристрій. Обов'язково враховуйте цей фактор, обираючи блютуз-колонку для телефону.

Чи можуть розумні колонки Google, Alexa і Siri відтворювати музику?

Такі колонки багато в чому схожі на звичайні бездротові колонки з Bluetooth для телефону, в тому числі можуть відтворювати музику з будь-яких зовнішніх джерел. Для цієї мети використовуються Bluetooth, Wi-Fi або інші пропрієтарні системи (наприклад, Apple AirPlay). Мінусом розумних динаміків є:

 • залежність від джерела живлення – підключаються через розетку;
 • відсутність захисту від води й пилу.

Водночас така колонка може відтворювати треки без смартфона, прямо підключаючись до інтернету. А які функції потрібні саме вам – визначайте самостійно.