У кожного користувача сучасних гаджетів напевно були випадки, коли при виході з дому раптом ставало зрозуміло, що батарея телефону практично на нулі. Перше, що хочеться зробити в такій ситуації, і що всі зазвичай роблять - це підключити телефон до зарядки, тим самим завдавши непоправної шкоди акумулятору свого мобільного пристрою. Які ще часті помилки допускають користувачі під час зарядки смартфона? Як правильно заряджати телефон і як продовжити заряд акумулятора в екстреній ситуації? Розглянемо далі найчастіші помилки користувачів, що ті роблять по відношенню до своїх мобільних пристроїв, а також основні рекомендації щодо дбайливого використання акумуляторних батарей.

Зарядка смартфона і життя його акумуляторної батареї: основні помилки та корисні рекомендації

  • Зарядка телефону не від розетки. Безумовно, дуже зручно заряджати мобільний телефон від ноутбука або стаціонарного ПК, адже можна продовжувати використовувати гаджет, одночасно заряджаючи його акумулятор. Але це не найкраще рішення, особливо якщо необхідно зарядити телефон швидко. Майте на увазі, що від комп'ютера телефон заряджається на годину довше, ніж від розетки.
  • Ігнорування зарядки зовнішнього акумулятора. Якщо Ви до сих пір не придбали зовнішній акумулятор, рекомендуємо це зробити при першій же можливості. Такі портативні пристрої заряджаються набагато швидше самих смартфонів, і вони можуть стати вирішенням тієї проблеми, коли низька зарядка смартфона виявляється при виході з дому - просто підключіть свій смартфон до такої зарядки і можете продовжувати свій шлях не завдаючи шкоди своєму мобільному пристрою. Головне, не забувати час від часу заряджати і зовнішній акумулятор. До слова, зовнішньому акумулятору буває достатньо 10-15 хвилин для повної зарядки.
  • Використання неправильного USB адаптера. Оптимально використовувати такий USB адаптер, який виробляє рівно стільки потужності, скільки конкретний смартфон здатний прийняти. Використання сторонніх адаптерів може заряджати смартфон та мобільний телефон занадто швидко або занадто повільно, що так чи інакше, може мати негативний вплив на акумулятор смартфона. Намагайтеся не використовувати чужі зарядки.
  • Постійна перевірка рівня заряду смартфона. Зверніть увагу, що кожен раз включаючи підсвічування телефону, щоб перевірити рівень його заряду, Ви витрачаєте приблизно стільки ж енергії, скільки б використовували, якби в цей час користувалися на ньому Інтернетом. Про те, як працює Інтернет, можна дізнатися в статті за посиланням. Краще не смикати ні себе, ні свій гаджет кожну хвилину, але якщо це з якихось причин все ж є необхідним, краще зробити яскравість екрану на мінімумі.
  • Не виключення функцій і додатків, які не використовуються в даний момент. Так, Wi-Fi, Bluetooth і геолокація витрачають дуже багато енергії, тому дані функції рекомендується вимикати кожен раз, коли вони не використовуються. Крім того, в момент низької зарядки телефону важливо переконатися, що смартфон не оновлює програми і не створює резервні копії.
  • Невикористання режиму "Політ". У включеному стані смартфону потрібно багато енергії, і навіть при вимкненому екрані смартфон витрачає заряд батареї. Майте на увазі, що кожен смартфон постійно намагається виконувати ряд завдань, як мінімум це завжди пошук оновлень мережі і прийняття повідомлень в різні чати. Чим більше у смартфона таких "справ", тим більше він витрачає енергії, і тим довше він заряджається. Тому, якщо Ви не очікуєте термінових дзвінків, рекомендується включати режим польоту, як мінімум на момент зарядки смартфона - тоді пристрій буде заряджатися набагато швидше.
  • Невикористання режиму енергозбереження. Такий режим не тільки дозволяє продовжити заряд батареї до максимуму, коли це необхідно, але також допомагає набагато швидше зарядити смартфон, якщо використовувати його під час зарядки.
  • Незвільнення телефону від чохла. Рекомендуємо знімати чохол та інші аксесуари для телефонів і смартфонів перед тим, як ставити свій гаджет на зарядку. Як би це не виглядало дивним, але багато телефонів заряджаються без чохла набагато швидше і ефективніше. Деякі види чохлів сильно перегрівають акумуляторну батарею смартфона під час зарядки.
  • Часте "нагрівання" телефону. Особливо шкідливо дозволяти телефону нагріватися під час зарядки. Намагайтеся заряджати свій смартфон в прохолодному місці - це значно подовжить термін служби акумуляторної батареї Вашого пристрою. Також, не варто носити смартфон на собі (краще тримати його в сумці або рюкзаку), не класти на сонці і біля опалювальних приладів; не варто заряджати телефон в розігрітій і задушливій машині або під прямими променями сонця.
  • Використання бездротової зарядки. Такі прилади дійсно зручні, але вони заряджають набагато повільніше, ніж звичайні провідні зарядні пристрої. Бездротові зарядні пристрій ідеально підходять тоді, коли ніхто нікуди не поспішає, проте завжди, коли потрібно швидко зарядити свій мобільний пристрій краще використовувати звичайний провідний зарядник.