В сучасному світі необхідність у придбанні окремого фотоапарата чи відеокамери майже дорівнює нулю. Багатофункціональні смартфони самсунг, сяомі та інші бренди повністю замінюють користувачам ці (та багато інших) пристроїв. Крім того, в світі щорічно проходять фестивалі мобільного кіно, на яких представляють відеоролики зроблені виключно за допомогою смартфона. На камеру смартфона знімають все що завгодно - від рекламних роликів і музичних кліпів до повнометражних картин. Для того, щоб відео зняте на мобільну камеру розумного телефону виглядало професійно, йому потрібна стабілізація. Тому для отримання якісного відео на смартфон необхідно перш за все максимально стабілізувати відео кадри. Про те, як це зробити, а також про інші способи отримання якісного відеоролика на смартфоні поговоримо далі в статті.

Як зняти якісне відео на смартфоні: корисні лайфхаки та прості поради

 • Вибрати смартфон, в якому присутня оптична стабілізація. Хорошими прикладами таких смартфонів є смартфони Samsung Galaxy S8, 8 plus та інші моделі. Вибираючи смартфон з метою знімати якісні відеоролики, оптимально вибирати флагманські моделі популярних гаджетів, нехай навіть попередніх випусків. Що стосується айфона, краще вибирати починаючи з 7 моделі.
 • Перше, що потрібно і можна зробити перед відеозйомкою на смартфоні - це активувати програмну стабілізацію.
 • Купити стабілізатор для відеозйомки. Можна підібрати будь-який, головне щоб цей гаджет підходив під розмір смартфона. За замовчуванням стабілізатори не призначені для інших пристроїв (наприклад, екшен камери), тільки для смартфонів. Стабілізатори зазвичай мають джойстик для зручного управління, свою прошивку, яка управляється через USB роз'єм на ПК, а також невеликий процесор. Через спеціальний додаток можна управляти пристроєм через інший смартфон. Рекомендуємо два варіанти використання стабілізатора - з включеною стабілізацією на смартфоні і з відключеною - іноді може відбуватися конфлікт, що призведе до сіпання картинки, тому необхідно тестувати різні варіанти. Про те, які помилки не допустити при виборі смартфона можна дізнатися в статті за посиланням.
 • По-можливості виключити ходьбу. Будь-який транспортний засіб може стати в нагоді, включаючи популярний нині ninebot, який допомагає робити неймовірно стабілізовані кадри.
 • Стабілізація у відео- редакторі. Хороший кадр - це прекрасно, але основна магія стабілізації відео все одно відбувається в редакторі. Для домашніх відеороликів це можливо не дуже актуально, а ось для зйомки професійних роликів - навіть дуже .
 • Спеціальний додаток для смартфонів FiLMiC Pro. Аналогів практично немає - є версія під айфон і під андроїд. Всі функції продумані до дрібниць. Є ручні настройки всього, що може знадобитися оператору. Зверніть увагу, що додаток платний і перед покупкою необхідно перевірити сумісність всіх функцій конкретно на своєму пристрої.
 • Завжди зафіксувати фокус і експозицію під час зйомки.
 • Якщо ніяких штативів та стабілізаторів під рукою немає, краще придумати як стабілізувати свій смартфон під час зйомки - це зробить кадри набагато краще. Варіанти - сперти руку зі смартфоном на тверду поверхню (дерево, стовп, стіна) або змайструвати з підручних засобів штатив (підійдуть книги, дитячий конструктор лего, картон і все, що знайдете під рукою).
 • Можна знімати відео в режимі слоу мог (120 кадрів в секунду) і тоді мікро посмикування будуть помітні мінімально.
 • Оптимально проводити відеозйомку в 4к. Це допоможе не втратити якість картинки при подальшій обробці роликів.
 • Звертайте увагу на якість звуку. Для отримання хорошого відеоролика з якісним звуком, не рекомендується використовувати вбудований мікрофон смартфона. Оптимально використовувати сторонні рекордери або уважно стежити, щоб мікрофони смартфона не прикривалися під час зйомки.
 • Уникайте використання фронтальної камери для відеозйомки. Якими б технічними характеристиками не володів мобільний апарат взагалі, і його фронтальна камера зокрема, пам'ятайте, що фронтальна камера завжди поступається основній.

І не забудьте на відеозйомку взяти повербанк! При зйомці відео батарея смартфона швидко розряджається, тому необхідно мати додаткову підзарядку. А вибрати і купити оптом смартфони з оптичною стабілізацією для зйомки класних відеороликів можна в нашому магазині інтернет-магазині за посиланням. У нашому каталозі представлені кращі моделі від світових виробників техніки.