Сучасний світ вже складно уявити без різноманітного відеоконтенту, який доступний кожному в будь-якому місці і в будь-який час. Світ youtube - це море корисної та цікавої інформації, за допомогою якої можна навчитися співати і танцювати; лагодити велосипед, машину і все що завгодно; готувати вишукані та звичайні страви; вчити іноземні мови і вишивку, дивитися мультики, пізнавальні фільми і подорожувати в космосі. Однак у всіх турботливих батьків рано чи пізно виникає потреба і відповідне питання - як захистити свою дитину від неякісного і непотрібного контенту на ютубі? У цій статті розглянемо кілька дій, які допоможуть мінімізувати небажаний відеоконтент для дітей і налаштувати ютуб для своєї дитини максимально безпечно. Про безпеку дітей в соцмережах докладно написано в статті за посиланням.

Як зробити youtube безпечним для дітей: варіанти дій для батьків

 • Включити безпечний режим на комп'ютері. Для цього необхідно відкрити свій браузер і в ньому перейти на іконку профілю, натиснувши на яку відкриється меню і настройки - в самому низу меню, буде знаходитись «Безпечний режим». За замовчуванням він відключений, для активації необхідно просто потягнути бігунок. Активувавши даний режим, більше не буде відображатися контент призначений для дітей старше 18 років. Якщо діти використовують кілька браузерів на комп'ютері для перегляду відео на ютубі, то безпечний режим необхідно включити окремо в кожному такому браузері. Варто відзначити, що сам youtube попереджає про те, що «безпечний режим» не гарантує повну безпеку відеоконтенту, однак стверджує, що в більшості випадків захист працює.
 • Включити безпечний режим на смартфоні сяомі (або іншому мобільному гаджеті). Убезпечити youtube на мобільному гаджеті для своєї дитини досить просто - необхідно перейти в додаток ютуб, і на головній сторінці перейти в свій канал - там знайти настройки (під значком «три крапки»), вибрати «Загальні» і в самому низу включити «Безпечний режим».
 • Очистити загальні «Рекомендації». Варто один раз подивитися шкідливий контент, подібні відео будуть ще довго переслідувати в «рекомендованих». І з цим треба боротися. На головній сторінці youtube зліва відкривається меню - там необхідно перейти в «Історію», де можна видалити всі небажані відео (окремо або всі за один раз). Також необхідно зайти в історію пошуку і видалити небажані запити (вибірково або повністю). На головній сторінці необхідно почистити рекомендовані відео і канали - натиснувши «не цікавить» біля кожного такого ролика або каналу. Іноді може знадобитися повторити всі зазначені дії кілька разів - поступово алгоритм навчиться і мінімізує показ небажаного контенту.
 • Очистити «Рекомендації» зліва. У рекомендаціях біля відкритого ролика необхідно також відзначити кожний непотрібний ролик, натиснувши «не цікавить». Так як діти можуть заходити в ютуб зі звичайного пошуку, небажані відео все одно можуть з'являтися в рекомендованих - бажано знаходити час на зачистку небажаного контенту хоча б раз на тиждень.
 • Почистити підписки. Для цього необхідно зайти в «Підписки» і відписатися від всіх сумнівних блогерів. В особливо неприємних ситуаціях можна поскаржитися системі на небажаний контент.
 • Контролювати час на youtube. Бажано, щоб цей час не перевищував 2 години на добу (сумарний час перегляду відеороликів на всіх гаджетах в день). Є спеціальні програми, за допомогою яких можна контролювати час, проведений дитиною в ютубі на смартфоні. Через зазначений проміжок часу на екрані буде спливати повідомлення про те, що пора закінчувати або зробити перерву.
 • Прибрати галочку «Автовідтворення». Це допоможе дітям не дивитися все підряд, а самим вибирати ролик для перегляду за інтересами.
 • Завантажити додаток «Youtube дітям» на смартфон xiaomi (або будь-який інший гаджет). У додатку можна створити кілька профілів - окремий для кожної дитини. Тут зібрані тільки такі відео матеріали, які можуть бути корисні і цікаві дітям різного віку. Крім того, в додатку «Youtube дітям» відсутня реклама, яка є неприйнятною для перегляду дитячими очима.
 • Купити додаток «Youtube Premium». В даному додатку можна повністю відключити рекламу, дивитися або слухати в фоновому режимі музику або відеоролики, а також доступні інші корисні настройки.
 • Вивчати і фільтрувати канали дитини. Рекомендується періодично знаходити час, щоб переглядати улюблені канали дитини - відсівати непотрібні і пропонувати відповідні на свій розсуд. Великий вибір сучасних пристроїв для перегляду роликів на ютубі можна знайти в нашому інтернет-магазині мобільних гаджетів GSM-ka.
 • Створити персональний аккаунт для дитини. При цьому для кожної дитини - свій. Так, при перегляді ютуба в рекомендованих будуть відображатися цікаві ролики. Головне при цьому не використовувати дитячі канали дорослим. До слова, налаштовувати «Безпечний режим» необхідно для кожного профілю. Це актуально також для всіх комп'ютерів і смартфонів, якими користується дитина - вдома, в школі, на гуртках, у тата на роботі тощо.

Головне пам'ятати, що віртуальна безпека дитини - це перш за все спілкування з нею, адже тільки так можна дізнатися про інтереси і проблеми, щоб вчасно відреагувати на неприємні ситуації.