Наявність розумного годинника або фітнес-трекера - це не данина моді IT технологій, а зручність і комфорт сучасної людини. Цей гаджет допомагає вирішувати різноманітні завдання, як наприклад контроль фізичної активності, підрахунок калорій, відображення різноманітних повідомлень, управління музикою на смартфоні, полегшення процесу оплати в магазинах і багато іншого. Однак найпопулярнішою функцією в розумному годиннику різної цінової категорії є розумний будильник. Багато користувачів взагалі не використовують ніякі інші функції, але вже не уявляють свого життя без розумного будильника. Але чи всі знають як розумний будильник вибирає час для пробудження?

Як працює розумний будильник: складні алгоритми, сенсори і фази сну

Перед тим, як відповісти на питання, так як же працює розумний будильник в розумному годиннику, необхідно розібратися з особливостями сну людини.

  • Відомо, що сон дорослої людини складається з фаз швидкого і повільного сну, які в сукупності називаються циклом. При цьому середня тривалість одного циклу складає 1-1,5 години. У всіх можуть бути свої особливості довжини кожної фази, кожного циклу. Це багато в чому залежить від віку, погоди, роботи гормональної системи тощо. Повноцінним відпочинком для людини є проходження п'яти повних циклів під час нічного сну. Звідси всім відома порада - спати не менше восьми годин на добу.
  • Швидкий сон має меншу тривалість, проте до моменту пробудження він дещо збільшується. Крім того, фази сну відрізняються один від одного не тільки тривалістю, але і функціями, які на них покладені з подальшим впливом на організм людини. Відновиться людському організму допомагає фаза повільного сну, в якій мозок перебуває в стані спокою і максимального розслаблення. А ось швидкий сон активізує всі мозкові процеси і сприяє упорядкуванню і запам'ятовування отриманої інформації за попередній день.
  • Сучасні розумні годинники і фітнес-трекери, такі як наприклад Mi Band 4 та інші, за допомогою спеціальних алгоритмів і датчиків визначають фази повільного і швидкого сну. Найважливішими датчиками для цього є три - пульсометр, акселерометр і чутливий звукозаписуючий датчик.
  • Звукозаписуючий датчик записує всі звуки, що людина видає протягом свого нічного сну. Це необхідно тому, що під час фази швидкого сну звуків видається значно більше, а значить ці дані допоможуть визначити в якій фазі сну знаходиться людина. Отже, якщо сенсор вловлює більшу кількість звуків, він приймає рішення, що людина перейшла в фазу швидкого сну.
  • Крім вихідних звуків, розумний будильник аналізує пульс і рухи людини. При збільшенні пульсу, будильник робить висновок, що людина перейшла з фази повільного сну у фазу швидкого. Акселерометр аналізує рухи сплячої людини, кількість яких також збільшується в фазі швидкого сну.
  • Таким чином, на підставі даних трьох зазначених сенсорів, розумний будильник робить висновок про те, коли людина знаходиться в фазі швидкого сну. Розумний будильник розбудить людину тоді, коли та перебуватиме у фазі швидкого сну після проходження повних п'яти циклів сну в зазначеному діапазоні часу. Таким чином, пробудження буде найбільш м'яким, а людина прокинеться відпочившою і повною сил. До слова, хороший сон - запорука здоров'я.
  • Багато розумних будильників, крім трекера сну оснащені додатковим датчиком для фіксації умов, в яких проходить кожен нічний сон людини - датчик заміряє температуру повітря і відсоток вуглекислого газу. Він також може фіксувати і повідомляти про наявність хропіння або нічного марення у користувача. Ці параметри допомагають додатково визначити якість сну. Всі дані записуються в спеціальному додатку, в якому користувач може відстежувати фази свого сну, умови сну, щоб при необхідності внести необхідні корективи.

Вибрати й купити розумні годинники, а також інші сучасні гаджети можна в нашому інтернет-магазині мобільних пристроїв GSM-ka. Пам'ятайте, що якість життя напряму залежить від якості речей, які нас оточують. Ми пропонуємо своїм клієнтам тільки найкращі цифрові пристрої від передових виробників з усього світу.