Прикро, коли у дуже хорошого телефону починає підводити батарея. Як у такому випадку краще вчинити: придбати новий гаджет чи нову батарею? Жоден з варіантів не вирішить проблеми, оскільки вона 100% повернеться через 1-1,5 року. Тому пропонуємо розібратися, як правильно заряджати смартфон, аби ємність його акумулятора не знижувалася протягом декількох років. Інформація буде актуальною і для тих, хто обожнює смартфони Самсунг і Xiaomi, і для тих, хто є шанувальником iPhone.

Забуваємо про нічну зарядку, проте випробовуємо короткочасне «підгодовування» телефону

Нічна зарядка смартфона – дуже зручна річ. Поки господар спить, гаджет повністю заряджається та потім безперебійно працює протягом усього дня. Проте виробники телефонних акумуляторів стверджують, що подібна звичка є вкрай небезпечною. Адже батарея заряджається до 100% лише за 1,5-3 години. Увесь інший час відбувається лише підживлення, яке викликає у неї «стрес». Звичка заряджати телефон вночі викликає не лише зниження ємності батареї, але й можливе перегорання контактів – акумулятор повністю виходить з ладу.

Як правильно заряджати смартфон?

 • Від’єднайте його від мережі, як тільки індикатор покаже 100% заряду.

Водночас виробники найпопулярніших смартфонів 2021 року стверджують, що сучасні гаджети полюбляють короткочасні «підгодовування». Раніше вважалося, що такий спосіб зарядки завдає телефонам шкоди. Проте досвід показує, що коли постійно підтримувати заряд на рівні від 35 до 80%, батарея зношується набагато повільніше. Тому, якщо у вас є можливість поставити смартфон на зарядку всього на 20 хвилин – скористайтеся такою можливістю, інакше пізніше доведеться купувати смартфони з хорошою батареєю оптом.

 • Смартфон не любить розряджатися

Якщо вже так сталося, що телефон розрядився в «0» – нічого страшного. Однак не варто розряджати його спеціально, оскільки подібна практика призводить до передчасного зносу акумулятора.

 • Виробники сучасних телефонів НЕ радять робити щомісячний розгін батареї – зарядження до 100% і розрядку до 0%. Подібна порада підходила для старого типу батарей, та є безрезультаною та шкідливою для сучасних, які виготовляються за технологією Li-Ion і Li-Po. Як згадувалося вище, краще тримати заряд десь посередині діапазону.

Як правильно заряджати смартфон через бездротову зарядку

Новинка 2020 року, яка успішно перекочувала до 2021-го – це бездротова зарядка. Хоча цей пристрій вже встиг отримати багато звинувачень в зниженні заряду акумулятора, сама по собі бездротова зарядка не впливає на батарею телефону. Причиною зниження потужності може стати перегрівання. Аби його уникнути, під час зарядки рекомендується:

 • знімати зі смартфона великі й товсті чохли (у деяких випадках вони зовсім заважають процесу зарядки);
 • не накривати станцію зарядки та сам телефон сторонніми предметами й тканинами.

Та й в цілому взаємодіяти з бездротовою зарядкою потрібно делікатно: досить змістити телефон трохи в сторону й процес зарядки припиниться. Та не варто забувати, що бездротова зарядка телефону триває набагато довше, ніж класична – через блок живлення. Про плюси й мінуси бездротової зарядки читайте докладно за посиланням.

Обираємо правильний зарядний пристрій

Аби сам блок живлення не став причиною зносу акумулятора, він повинен ідеально підходити під телефон. Як правильно заряджати смартфон та яку зарядку при цьому використовувати, можна дізнатися з інструкції виробника. Зокрема, важливо враховувати допустиму силу напруги й струму, які передає зарядний пристрій.

Блок живлення слід замінити, якщо:

 • телефон заряджається занадто довго – довше 3-4 годин;
 • сам адаптер починає сильно нагріватися під час зарядки гаджета;
 • та остання порада – краще купувати блок живлення від того ж виробника, який випустив ваш телефон.

Додаткові рекомендації

Навіть якщо ви знаєте, як правильно заряджати смартфон, це не обов'язково вбереже його батарею від втрати потужності. Адже на її працездатність впливають й інші фактори:

 • Додатки, що працюють у фоновому режимі. Чим більше таких додатків встановлено на телефоні, тим сильніше вони зношують акумулятор. Тому відразу після придбання гаджета рекомендується видалити непотрібні програми, перевести його на енергозберігаючий режим або примусово зупиняти роботу додатків.
 • Температура повітря. Занадто сильне нагрівання або переохолодження – це два головні чинники, які можуть знищити батарею. Дуже важливо, аби подібні випадки не повторювалися регулярно.
 • Особливості проектування. Інженери, які створюють телефони, не мають цілі створити довговічну батарею. Вважається, то користувач змінить смартфон через 2-3 роки – навіщо такому пристрою акумулятор з безперебійною роботою протягом 10 років? Тому, якщо ваша батарея почала погано працювати – це просто підказка, що прийшов час купувати новий смартфон в нашому магазині мобільних телефонів.