Телефон завжди під рукою та з його допомогою можна зберегти дуже приємні чи смішні події з життя. А ще з його допомогою можна зробити по-справжньому якісні та професійні знімки. Вважаєте, для цього обов’язково мати iPhone останньої моделі? Або купувати спеціальні смартфони Сяомі для фотолюбителів? Зовсім ні.

Робити якісні фото на телефон можна й у тому випадку, якщо гаджет був придбаний багато років назад. Кожен смартфон має функції, які допомагають покращувати якість та красу фотознімків. А ще можна встановлювати спеціальні додатки для створення інста-фото. Про все це зараз детально розповімо у статті.

Функції камери телефону, якими ви навряд чи користуєтеся

Активуйте камеру на своєму телефоні. Бачите: з боків, зверху, або знизу є додаткові налаштування? Ви використовуєте їх? Повірте, серед цих налаштувань є не лише банальне увімкнення/вимкнення спалаху. Ось які функції допоможуть вам зробити якісні фото на телефон:

  • Сітка. Така функція камери телефону виводить на екран дві горизонтальні та дві вертикальні лінії. Використовуйте ці лінії, аби правильно вибудовувати композицію фото — розташовувати головну фігуру фото в центрі або на одній третій. Також сітка допоможе вирівняти лінію горизонту, яку складно зловити на око.
  • Фокус. Напевно, вам знайома проблема, коли намагаєшся сфотографувати людину, позаду якої світить сонце, і на фото виходить лише темний силует. Аби впоратися з цією проблемою, не потрібно купувати смартфони з хорошою камерою оптом — досить опанувати фокус і навчитися вибудовувати експозицію. Якщо за спиною людини світить яскраве сонце — натисніть на її силует на екрані та фокус автоматично переміститься на людину. Тепер не видно фон? Знайдіть поряд із кружечком фокуса справа стрілки — це яскравість. Налаштуйте її до потрібного рівня, і тоді у вас точно вийде ідеальний знімок.
  • HDR. Це спеціальна функція камери телефону, яка дозволяє зберегти максимальну кількість деталей і робить їх максимально чіткими. Після активації HDR телефон робить кілька фото за один раз, а потім накладає їх одне на одне. Подібна функція актуальна для фотографій із контрастами — темний низ і світлий верх, знімки нічних концертів.
  • ISO. Це світлочутливість. Більшість смартфонів дають змогу регулювати цю функцію вручну. ISO знадобиться, якщо ви знімаєте з рук об’єкти, що рухаються, або фотографуєте в приміщенні. Підвищуючи цей параметр, ви зможете зробити знімок більш чітким. Аби зробити якісне фото на телефон вночі, необхідно встановити невисоке значення ISO.
  • Знімок кнопкою гучності. Більшість смартфонів дозволяють робити фото натисканням кнопки зменшення звуку. Подібна функція особливо корисна, коли ви намагаєтеся зробити гарне селфі та не маєте змоги одночасно тримати телефон та натискати на середину екрана. Деякі телефони також дозволяють налаштувати відстрочку фото: ви натискаєте кнопку, після чого вмикається таймер, який робить знімок лише через 3 секунди. За цей час ви можете відкоригувати композицію або поправити власну посмішку.
  • Й остання порада — тримайте камеру телефону в чистоті. Якщо, звичайно, ви мрієте робити якісні фото на телефон. Пил та відбитки пальців не дозволять вам зробити чіткий знімок навіть на найкращу камеру. Використовуйте цю пораду й під час зйомки відеороликів. Про те, як правильно знімати відео на телефон, ми докладно розповіли в статті за посиланням.

Додатки, які замінять стандартну камеру

Однією з відповідей на питання, як зробити якісне фото на телефон, є програми з Play Market і App Store. Вони запускаються у вигляді стандартної камери, однак відрізняються набором додаткових функцій, яких на звичайному смартфоні може не виявитися. Ось кілька найкрутіших додатків:

  • VSCO Cam. Це й камера, і фоторедактор в одному додатку. VSCO Cam має таку функцію камери телефону, як Split Tone — регулювання відблисків і тіней, а також їх глибини. Також є функція, що дозволяє регулювати насиченість кожного окремого кольору. Під час редагування можна використовувати велику кількість фільтрів і пресетів, роблячи фото більш унікальними та барвистими.
  • Camera MX. Головна перевага додатку — функція «зйомка минулого». Вона дає змогу зафіксувати те, що сталося до клацання затвору. Це зручно використовувати на заходах. Також Camera MX дозволяє запускати спеціальний спалах, аби робити якісні селфі в темряві. Додаток містить багатофункціональний редактор фото й відео.
  • Camera FV–5. Додаток сподобається професійним фотографам, оскільки дозволяє вручну налаштовувати всі функції — як на фотоапараті. Найкрутіша функція додатку — можливість робити фото на витримці.

Проте, без сумніву, камера телефону також впливає на якість фото. Тому, якщо ви бажаєте отримувати дуже чіткі знімки з високою роздільною здатністю, іноді варто подумати не про нові додатки, а про новий телефон.