Боротися з гаджетами марно, вони все одно виграють цю боротьбу. Тому без зупинки твердити, що гаджети погано впливають на зір і психіку дитини, в гаджетах діти можуть пропадати і випадати з реальності - безглуздо. Планшети, розумні годинники, сучасні сенсорні телефони - це той необхідний мінімум, без яких життя сучасної людини вже є неможливим. Навіть якщо заборонити дитині використовувати гаджети вдома, вона рано чи пізно знайде їх у друга, в школі, в комп'ютерних клубах та інших місцях. Головне, варто зрозуміти скільки часу можна проводити з гаджетом і як зробити цей час максимально корисним і безпечним для дитини в будь-якому віці.

Гаджети й діти - які є тимчасові обмеження щодо їх використання в різному віці?

Перш за все важливо розуміти, що вплив гаджетів на дитину буде різним в різному віці.

  • Так, дітям до 5 років, у яких активно розвивається головний мозок, не рекомендується користуватися гаджетами більше 1,5 годин на добу. При цьому чим молодша дитина, тим менше часу можна проводити з гаджетами.
  • Дітям від 5 до 11 років психологи не рекомендують проводити більше 3-х годин на день за спілкуванням з електронними пристроями. В такому віці всі основні функції мозку вже сформовані, тому гаджети не мають вже такого сильного впливу.
  • З 11 років тимчасових обмежень по роботі з гаджетами не існує, так як гаджети в цьому віці вже не здатні значно впливати на здатність сприймати навколишній світ, переробляти інформацію і розвиватися.

Чим гаджети можуть бути корисні дітям?

Гаджети - це однозначно корисні пристрої, інакше їх не було б так багато в сучасному світі. Без гаджетів важко сьогодні уявити ні навчання, ні будь-яку робочу діяльність. При цьому кількість гаджетів стрімко збільшується день у день, а значить захищати своїх дітей від спілкування з ними, як мінімум, дивно. Можливо в майбутньому їм доведеться працювати з ще більшою кількістю електронних пристроїв, а значить абсолютно необхідно навчити їх зчитувати інформацію, вміти її правильно обробити і застосовувати. І завдання батьків познайомити своє підростаюче покоління з цифровими пристроями, навчити мінімальним основам їх використання в сучасному світі. Про те, які дитячі гаджети є найбільш популярними на сьогоднішній день можна дізнатися в статті за посиланням.

Як діти взаємодіють з гаджетами?

Існує два глобальних напрямки взаємодії дітей з гаджетами - це ігри та перегляд відео (фільми, мультфільми, навчальні відеофайли). Принципова відмінність полягає в тому, що під час перегляду відео мозок сприймає 24 кадри в секунду і для цього виробляє спеціальний гормон, який гальмує сприйняття. У віці з 5 до 9 років варто обмежувати саме тривалий перегляд відеофайлів, навіть якщо вони дуже розвиваючі, щоб мозок не звикав виробляти велику кількість загальмовуючої речовини. Що стосується ігор та інших активних видів використання гаджетів, то тут йде активна взаємодія тіла, роботи мозку, дрібної моторики тощо. Така діяльність є дуже корисною - дитина виробляє реакції і вчитися активно зчитувати інформацію з екранів, що може їй дуже стати в нагоді в майбутньому світі цифрових технологій. Однак не варто нехтувати порадами щодо тривалості перебування біля екранів і віку дитини, які були вказані раніше.

Як використовувати гаджети з дітьми: поради батькам

  • Не варто використовувати гаджети в якості няньки для своїх дітей. А саме, під час плачу і можливих примх не варто пропонувати дитині гаджет, тільки заради того, щоб вона заспокоїлась. Адже через деякий час доведеться забрати цей гаджет і плач знову поновиться. Всі життєві негаразди необхідно вирішувати самостійно за допомогою розмов і тілесного контакту.
  • Не варто годувати дитину під гаджети. Щоб цього досягти, необхідно пропонувати дитині їжу тільки тоді, коли вона дійсно хоче їсти. Якщо ж їсти під мультики, мозок не отримуватиме необхідну інформацію про те, що він їсть, що він з'їв, про смак їжі і, головне, про те, що він вже наситився. А це погано для травлення конкретно зараз, в дитячому віці, плюс формує шкідливу звичку на майбутнє доросле життя.
  • Необхідно забезпечити дитячу безпеку в мережі, куди діти потрапляють через гаджети. Так, батькам бажано регулярно перевіряти історію відвідин інтернет сторінок своєї дитини, звертаючи уваги не тільки на самі сайти, але і на час, який вона провела там. А коли діти вже досить дорослі для того, щоб вести свої блоги і сторінки в соціальних мережах, необхідно стежити за людьми, які дивляться і відвідують сторінку дитини. Однак варто дуже акуратно реагувати на все, що Ви можете зустріти на даних сторінках своїх дітей. Крім того, необхідно розмовляти з дітьми, попереджати їх про різні можливі небезпеки, поганих людей і їх наміри. Щоб максимально захистити свою дитину від негативного впливу Інтернету, не повинно бути в спілкуванні з ними заборонених тем, сорому, а повинні мати місце спокійні, чесні та душевні розмови. Більше про дитячу безпеку в мережі можна дізнатися в статті за посиланням.