Смартфони і мобільні телефони, купити які можна в нашому інтернет-магазині мобільних гаджетів GSM-ka, мають високу якість передачі даних на екран. Існує два основних типи екрану, точніше дві технології виробництва матриці для екранів, а саме IPS і OLED. Чим відрізняється OLED від IPS? З якою матрицею вибрати смартфон - OLED або IPS? Які переваги та недоліки у обох типів матриці? Далі в статті розглянемо особливості технології виробництва матриць IPS і OLED, чим вони принципово відрізняються, які у них переваги та недоліки один перед одним.

Матриці IPS та OLED: ТОП основних відмінностей

Обидва типи матриць, які виробляють на сьогоднішній момент, досить непогані, а вибір часто грунтується більше на індивідуальних міркуваннях, ніж на об'єктивних причинах, однак у них є свої принципові відмінності. Саме їх ми і розглянемо далі.

  • IPS матриці менш економічні. У цьому типі матриці пікселі не можуть світитися самостійно, а джерелом світла виступають спеціальні світлодіодні підсвічування, світло від яких розсіює цілий додатковий шар, який і поширює його по всій поверхні матриці на смартфоні. Тобто, щоб підсвітити всього один піксель, буде потрібно стільки ж енергії, скільки потрібно для підсвічування всієї матриці. У той же час, OLED матриці задіють тільки потрібний піксель в потрібний момент, а всі інші відключаються і на них не витрачається додаткова енергія.
  • Кут огляду у IPS матриць менший, ніж у OLED. Розробники постійно намагаються удосконалити цей параметр у IPS матриць, але все одно дані матриці, як і раніше спотворюють чорні та інші кольори при зміні кута огляду. Крім того, IPS матриці мають більш щільне захисне скло і сенсорний шар ніж OLED, де пікселі ближчі до поверхні, а значить кути огляду у них є значно більшими.
  • IPS матриці мають неглибокий чорний колір і невисоку контрастність. Так як підсвічування продовжує працювати навіть коли екран відображає чорне світло, частина світла проникає крізь пікселі і створює засвітки. До слова, така проблема зустрічається навіть на самих топових мобільних телефонах з матрицею IPS. А ось у матриць OLED такої проблеми виникнути не може в принципі, так як під час відображення чорного кольору всі пікселі повністю вимкнені. Висновок напрошується очевидний - OLED матриці набагато більш контрастні в порівнянні з матрицями IPS.
  • IPS матриці нереально зробити гнучкими. OLED дисплей складається з декількох дуже тонких плівок, які без шкоди для себе можуть гнутися і навіть скручуватися в трубочку - така властивість дозволить матрицям OLED стати лідерами на ринку в майбутньому. Зараз ринок IP очікує вихід гнучких мобільних телефонів. А ось виготовити гнучкі матриці IPS не дозволяє додатковий шар з підсвічуванням. Якщо ж таку матрицю все-таки зігнути, вона не зможе правильно і рівномірно розсіювати світло по всій поверхні.
  • IPS матриці не можуть бути прозорими. Один з основних принципів роботи технології IPS полягає в тому, що в дисплеї є різноманітні шари, основне завдання яких не пропускати світло, тому на ринку ніколи не з'являться прозорі IPS матриці. Поряд з цим, прозорість матриць OLED застосовується вже зараз - саме завдяки цій властивості таких екранів, ми і сьогодні можемо купити смартфони зі сканером пальця на екрані.
  • Мерехтіння або шим - негативна особливість екранів OLED. Яскравість кожного пікселя регулюється швидким включенням та вимиканням, і чим частіше кожен піксель вмикається і вимикається, тим вищою буде яскравість. Відбуватися це може настільки швидко, що мозок людини дане мерехтіння може не помічати, а сприймати як постійне світіння з усередненою яскравістю. До слова, очі від такого мерехтіння дуже швидко втомлюються. Отже, такий тип екрану - не найкраще рішення для очей взагалі, і для дитячого зору зокрема.
  • Вигорання OLED матриць. Це говорить про те, що ресурс роботи у таких матриць дуже невеликий і з часом вони в обов'язковому порядку вигорають. Розробники намагаються вдосконалити ресурс даних матриць або, як мінімум, приховати такий його недолік за допомогою застосування додаткових технологій. Можливо, в недалекому майбутньому ми отримаємо в руки OLED матрицю, що зможе не вигорати - це зробить їх явними лідерами на ринку.
  • OLED матриці досить дорогі. Причина їх високої вартості - особлива конструкція. Така матриця складається з дуже тонких органічних і струмопровідних плівок. Органічні плівки під впливом струму самостійно випромінюють світло - в цьому криється і основна перевага матриць OLED, так як їм не потрібен додатковий шар з підсвічуванням, а самі органічні плівки дуже тонкі. Це дозволяє OLED екрану бути неймовірно тонким, легким і гнучким.

На захист IPS матриць хочеться додати наступне: незважаючи на всі свої недоліки, IPS матриці здатні якісно передавати зображення, мають високий ресурс роботи і більш дбайливо ставляться до зору людини, що важливо в умовах високих технологій, якими в сучасному світі користуються з малих років. Так що ж вибрати, IPS або OLED? На це питання кожен може відповісти собі самостійно, а об'єктивні дані для прийняття рішення ми висвітлили в даній статті. Нагадуємо, що в нашому магазині мобільних телефонів можна віибрати й купити найсучасніші мобільні телефони та інші пристрої, матриці яких відповідають запитам сучасних користувачів та останнім розробкам IT індустрії.