Життя без гаджетів та Інтернету сьогодні вже є неможливим. Але що ми конкретно знаємо про це? Наприклад, чи знаємо ми що таке Wi-Fi? А як працює бездротова мережа? Коли вона вперше з'явилася? На ці та інші питання про Wi-Fi розповідаємо далі в статті.

Коли і як з'явився Wi-Fi?

Історія Wi-Fi почалася в далекі сорокові роки двадцятого століття, коли був придуманий спосіб запобігти перехопленню радіосигналів - сигнали зі стрибкоподібною перебудовою частоти. Всі, хто мав доступ до контролю за такими частотами, могли перемикатися з однієї частоти на іншу, тим самим перекриваючи доступ до радіо предметів.

У той час, як комп'ютери підключалися до Інтернету через кабеля, вченим прийшла ідея спробувати підключити їх через радіосигнали. Однак перші спроби не увінчалися успіхом, так як сигнал відскакував від усього, що знаходилося поруч. Рішенням стала формула інженера-електромеханіка Джона О'Саллівана з Австралії. Ще в 70-ті роки Джон зі своєю командою намагався засікти сигнали з далеких чорних дір космосу - для цієї роботи він і написав рівняння, яке назвав "швидкі перетворення фур'є". Чорні діри Джону засікти так і не вдалося, але розроблена формула через 20 років зіграла вирішальну роль для створення бездротової мережі Інтернет. Так рівняння "швидкі перетворення фур'є" стало основою для Wi-Fi.

Що таке Wi-Fi?

Термін Wi-Fi в даний час не має розшифровки і є торговою маркою компанії "Wireless Ethernet Compatibility Alliance". Його походження пов'язують з каламбуром від словосполучення "High Fidelity", що в перекладі з англійської означає "висока точність передачі". Wi-Fi означає технологію бездротової мережі, по якій працюють пристрої на основі стандартів IEEE 802.11.

Як працює Wi-Fi?

Wi-Fi Інтернет працює через радіохвилі. Wi-Fi використовує радіочастоти для передачі даних від роутера, який і є джерелом сигналу для пристрою або одержувача. Ці частоти вимірюються в гігагерцах.Так, 1 герц дорівнює одній секунді, а один гігагерц - дорівнює 1 млрд. хвиль в секунду. Частоти, якими користуються роутери становлять п'ять гігагерц в секунду. Саме тому дані передаються на сучасні смартфони так швидко. Варто враховувати, що при такій швидкості хвиль, інформація передається швидше, але на більш короткі відстані. У той час як роутери з частотою 2,4 гГц мають більше покриття, але знижену швидкість передачі даних. На швидкість також впливають інші пристрої, які працюють на такій же частоті. До таких пристроїв відносяться різноманітні дитячі гаджети, мікрохвильова піч, висувні ворота, бездротові телефони і камери. Все це може заважати сигналу Wi-Fi. Такі перешкоди можуть не тільки знижувати швидкість Інтернету через Wi-Fi, але також і зовсім перекривати сигнал. Про те, як безпечно користуватися Wi-Fi в громадських місцях можна дізнатися в статті за посиланням.

Частота 5 гГц вільна від впливу домашніх побутових приладів на роботу і швидкість Інтернету, так як на цій хвилі є 23 канали, які відкриті для передачі даних. Вся інформація, що отримується через Інтернет розбивається на двійковий код, який перетворюється на хвильові частоти при передачі через Wi-Fi. Тобто будь-яка інформація, яка передається через вай-фай з'єднання (тексти, відео, аудіо) перетворюється в хвилі а потім назад, потрапляючи на гаджет.

Чому сигнал Wi-Fi може губитися в різних частинах будинку?

Wi-Fi працює так само як світло або звук, тобто чим далі гаджет знаходиться від роутера, тим менше енергії він отримує. Звичайний роутер працює в середньому на відстані 30 метрів в будь-яку сторону, а заблокувати його може будь-який предмет, який проводить електрику (метал, вода, дзеркала і людина).

Які основні переваги Wi-Fi з'єднання?

  • Можливість організувати мережу без прокладки кабелів. Це особливо важливо і цінно для територій, де з якихось причин неможливо провести кабеля; а також для будівель, цілісність яких не можна порушувати прокладкою обладнання для провідної мережі.
  • Можливість підключити до швидкої і якісної мережі Інтернет будь-які мобільні пристрої.
  • Wi-Fi з'єднання відкриває великі можливості для мобільного пересування - для повноцінного доступу до Інтернету більше не потрібна прив'язка до одного місця.
  • Wi-Fi з'єднання дозволяє підключатися до однієї точки доступу декільком гаджетам одночасно. Так, встановивши у себе вдома спеціальний роутер, підключити до Wi-Fi можна буде всі гаджети в будинку - планшети, розумні годинники, мобільні телефони тощо.
  • Wi-Fi Інтернет працює на дуже низькій напрузі, тому ніякої небезпеки здоров'ю людини не представляє.