У світі передових технологій нововведення відбуваються досить часто, і це стосується не тільки пристроїв і гаджетів, також постійно оновлюється і випускається нове програмне забезпечення. Однією з найбільш популярних операційних систем для смартфонів є андроїд, і у вересні 2019 року на ринку була представлена ​​нова його версія - Android 10. У даній версії операційної системи для мобільних телефонів кардинальних оновлень немає - однак відбулися невеликі, але корисні та приємні зміни. Як конкретно змінився Android 10? Що нового стало доступно користувачеві? Про це далі в статті ...

Android 10 - що нового та корисного в оновленій ОС?

  • Користувачам стала доступною "темна" тема. Багато хто давно про неї мріяли і чекали цієї можливості. Дрібниця, а приємно. При цьому біла смужка навігаційного бару на чорному тлі відсутня, що також не може не радувати, особливо всіх, хто любить дивитися фільми на смартфоні. Сам колір - глибокий чорний і працює скрізь - і в настройках, і в повідомленнях, і в меню - одним словом скрізь, де тільки можливо. Одним з плюсів такої чорної теми є менша витрата акумуляторної батареї.
  • В налаштуваннях можна знайти пункт меню під назвою "Цифрове благополуччя". За допомогою даної функції можна відстежити, який додаток на смартфоні більше всіх забирає час у користувача, задати тимчасові обмеження для будь-яких додатків і багато іншого. Ця функція неодмінно сподобається батькам, чиї діти вже стали впевненими і самостійними користувачами гаджетів. Крім даної функції, Android 10 порадує дбайливих батьків й іншими розширеними функціями батьківського контролю. А про найкорисніші та найпопулярніші дитячі гаджети можна почитати тут.
  • Додана нова функція "Швидкі відповіді на повідомлення". Так, тепер при отриманні посилання в будь-якому текстовому повідомленні, ОС запропонує його відразу відкрити, навіть без відкриття самого повідомлення. А якщо на телефон прийшли координати, то ОС запропонує відкрити карти і т.д.
  • Налаштування конфіденційності. Тут можна керувати дозволами, інформацією, яка показується при заблокованому екрані, автозаповненням, відстеженням дій, історією місцезнаходжень, настройками реклами (з'явилася можливість відключити персоналізацію реклами!) і багато іншого. У попередній версії ОС Android подібні налаштування конфіденційності вже були реалізовані, проте перебували в різних місцях. Тепер все стало інтуїтивно зрозуміло, зручно і в одному місці.
  • Можливість налаштування використання GPS або Інтернет тільки на час використання кожного конкретного додатка. Така функція дозволить уникнути несанкціонованого стеження за користувачем, показ релевантної реклами згідно актуальному розташуванню, а також значно заощадить заряд гаджета. Про те, як дізнатися, що смартфон прослуховується, можна почитати в статті за посиланням.
  • Функція "Project Mainline". Така функція надає користувачеві можливість оновлювати ОС на своєму гаджеті натисканням пари кнопок через сервіс Google Play.
  • Тихий режим. Очікується, що в новому режимі, всі сповіщення не з'являтимуться на екрані смартфона, щоб не відволікати увагу користувача, коли той відпочиває або сильно зайнятий.
  • Перероблене меню "Поділитися". Тепер можна відразу скопіювати посилання, а при свайпі всі можливості "поділитися" тепер розділені на три категорії - обрані контакти, обрані програми та інші програми. Раніше все було зібрано в одну купу і було, м'яко кажучи, не дуже зручно. Так що тепер поділитися цікавою інформацією стало куди простіше й швидше.
  • Оновлена ​​система жестів. Свайп вгору - перехід на домашній екран смартфона. Свайп з нижнього кута - відкривається асистент. Свайп з будь-якої межі в бік центру екрана - жест назад. А для перемикання між додатками тепер досить свайпнути по нижній частині смартфона. Варто відзначити, що всі оновлені жести працюють досить швидко, зручно і значно покращують і прискорюють роботу на смартфоні. До слова, логіка для всіх нових жестів була запозичена у ОС iOS.

У даній статті ми розглянули основні нові можливості оновленого андроїда - Android 10, але це далеко не повний їх перелік. Оцінити всі переваги нового ПО можна поки не на всіх смартфонах, однак протягом року розробник обіцяє оновити більше гаджетів. В нашому інтернет-магазині мобільних телефонів та інших сучасних гаджетів можна вибрати й купити смартфон зі зручним ПО, яке буде відповідати всім потребам найвимогливіших користувачів.